Partner serwisu
Pasażer i linie lotnicze

Etihad: Pierwsza emiratka kapitanem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Etihad: Pierwsza emiratka kapitanem
fot. Etihad Airways
Etihad Airways awansował na kapitana jedną z nielicznych swoich rodzimych pilotek. Aisha Al Mansoori była do tej pory pierwszym oficerem w narodowych liniami Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest pierwszą kobietą-kapitanem, która poleciała samolotem należącym do Etihad i jest pierwszą kobietą-kapitanem linii, która pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Al Mansoori w swojej karierze w Etihad pilotowała airbusy A320, A330, a największego pasażerskiego odrzutowca na świecie – A380.

Ceremonia awansu odbyła się w centrum odpraw załogi Etihad. Obecna była jej rodzina wraz z kolegami i dyrektorami linii lotniczych. Od czasu dołączenia do Etihad w 2007 roku wyznaczyła wiele kamieni milowych dla przewoźnika zbazowanego w Abu Zabi. Przez ponad dwie dekady Al Mansoori zdobyła wystarczające doświadczenie i wiedzę, aby zostać wykwalifikowanym kapitanem emirackich narodowych linii lotniczych.

Mianowanie Al Mansoori na stanowisko kapitana statku powietrznego jest nowym kamieniem milowy w historii lotnictwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Promocja została przyznana podczas ceremonii modernizacji dowództwa linii lotniczej. Uroczystość odbyła się w centrum odpraw załogi samolotu. Obecni byli nowo mianowani członkowie rodziny Pani Kapitan, a także dyrektorzy linii lotniczych i inni piloci. Al Mansoori loty jak szef statku powietrznego rozpoczęła 28 sierpnia.

Al Mansoori dołączyła do linii lotniczej jako kadet w 2007 roku. Na początku uczyła się pilotażu pilotując czteroosobowy i jednosilnikowy samolot typu Cessna 172. Potem kadetka rozpoczęła szkolenie pilotażu na dwusilnikowym Diamondzie DA42. W 2010 roku ukończyła szkolenie i ukończyła swój pierwszy lot jako pierwszy oficer na pokładzie airbusa A320. Po ukończeniu studiów pilotowała airbusy A330.

Przez lata poświęceń i ciężkiej pracy zdobyła niezbędną wiedzę, umiejętności i wymagany prawem nalot, aby zostać kapitanem w Etihad. Jest to drugie ważne osiągnięcie, jakie dokonała Al Mansoori dla kobiet w
lotnictwie. Wcześniej została pierwszą kobietą pilotką w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która latała dwupokładowym airbusem A380 Super Jumbo – największego na świecie pasażerskiego odrzutowca. Mansoori podczas swojej 15-letniej przygody z lataniem jako pilot wylatała 6000 godzin, ucząc się szeregu umiejętności, które doprowadziły ją na sam szczyt.

Emiracka pionierka lotnictwa

Historyczne osiągnięcia Al Mansoori pomogą utorować przyszłość kobietom w lotnictwie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i całym Bliskim Wschodzie. Linie Etihad podzieliły się tym, jak z dumą pomagały Al Mansoori w osiągnięciu jej celu, jakim było zostanie kapitanem i dalsze wspieranie lokalnych kobiet w osiągniu założonych celów w branży lotniczej.

– Etihad jest niezwykle dumny z osiągnięć Pani kapitan Aishy i jej pionierskiej roli, jaką odgrywa dla kobiet w lotnictwie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bez wątpienia będzie pierwszą z wielu, a Etihad nie może się doczekać, aby w przyszłości powitać więcej kobiet-pilotów w randze kapitana – stwierdził podczas ceremonii mianowania na kapitana dyrektor operacyjny grupy Etihad, Mohammad Al Bulooki.

– Lotnictwo jest ślepe na płeć i aby to udowodnić, piloci Etihadu przechodzą intensywne egzaminy i spełniają surowe wymagania dotyczące godzin nalotu, aby zapewnić utrzymanie najwyższych standardów szkolenia w lotnictwie międzynarodowym. Aisha zdobyła swoją rangę i bez wątpienia zainspiruje swoich rodaków i młode kobiety na całym świecie, aby podążały za swoimi marzeniami pracy w lotnictwie – dodał Al Bulooki.

Podczas ceremonii Aisha Al Mansoori podziękowała linii, dla której pracuje za zapewnienie możliwości rozwoju, a przede wszystkim stania się pilotem. Al Mansoori powiedziała również, że jest dumna z tego, że może pomóc w pionierskiej przyszłości kobiecego lotnictwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Jestem bardzo wdzięczna, że miałam okazję dołączyć do programu pilotażowego Etihad Cadet Pilot i rozwijać swoją karierę przez ostatnie lata w Etihad. Jestem wdzięczna za ogromne wsparcie, jakie otrzymałam od moich instruktorów w Etihad, przede wszystkim, za wskazówki przekazane mi podczas szkolenia, które ukształtowały moje umiejętności i przygotowały do dojścia do stopnia kapitana – wyznała Aisha Al Mansoori.

Siostra pilotem myśliwca

Co ciekawe, Mansoori nie była pierwszą kobietą w swojej rodzinie z wielkim marzeniem i duchem walki. Jej siostra, major Mariam Al Mansoori, zrobiła kolejny fascynujący znak jako pierwsza w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich kobieta pilot myśliwca wojskowego. To otworzyło drzwi dla Mansoori, ponieważ od najmłodszych lat była wystawiona na świat samolotów i latania. Według doniesień, Mansoori wzięła udział w pokazie lotniczym ze swoją siostrą, gdy była jeszcze w liceum, a doświadczenie to zainaugurowało jej podróż do świata lotnictwa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Etihad reaktywują trzeciego A380. Poleci na trasie do Europy

Pasażer i linie lotnicze

Etihad reaktywują trzeciego A380. Poleci na trasie do Europy

Rafał Dybiński 18 lipca 2023

Etihad zaprezentował nowe fotele dla floty Dreamlinerów

Pasażer i linie lotnicze

Etihad stosował greenwashing

Biznes i przemysł

Etihad stosował greenwashing

Mateusz Kieruzal 16 kwietnia 2023

Etihad Airways potwierdzają powrót airbusów A380

Pasażer i linie lotnicze

Zobacz również:

Etihad reaktywują trzeciego A380. Poleci na trasie do Europy

Pasażer i linie lotnicze

Etihad reaktywują trzeciego A380. Poleci na trasie do Europy

Rafał Dybiński 18 lipca 2023

Etihad zaprezentował nowe fotele dla floty Dreamlinerów

Pasażer i linie lotnicze

Etihad stosował greenwashing

Biznes i przemysł

Etihad stosował greenwashing

Mateusz Kieruzal 16 kwietnia 2023

Etihad Airways potwierdzają powrót airbusów A380

Pasażer i linie lotnicze

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5