Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Enter Air zakończą 4 czerwca rejsy na Zanzibar


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-12 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Enter Air zakończą 4 czerwca rejsy na Zanzibar
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Enter Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o anulowaniu od 5 czerwca wszystkich czarterowych rejsów na Zanzibar. Ostatni taki lot zostanie zrealizowany dobę wcześniej.
"Drodzy Pasażerowie, w związku z zakończeniem współpracy pomiędzy Enter Air Sp. z.o.o a spółką Pili Pili Fly Sp. z o. o. ("Pili Pili Fly") z przyczyn leżących wyłącznie po stronie "Pili Pili Fly" informujemy, że wszelkie rejsy lotnicze zaplanowane do realizacji dla Enter Air po dniu 4 czerwca 2022 roku na trasie Warszawa – Zanzibar – Warszawa nie zostaną wykonane" – podkreślił w oświadczeniu zarząd czarterowego przewoźnika znad Wisły.

"Informujemy również, że rejsy te nie zostały nigdy opłacone przez "Pili Pili Fly". Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy kierować bezpośrednio do "Pili Pili Fly" – dodano w komunikacie.

Enter Air niedawno opublikowały wyniki finansowe za 2021 roku. Przewoźnik osiągnął 1,12 mld zł przychodów, co zdarzyło się po raz trzeci w historii działalności polskich czarterowych linii. Zysk operacyjny przed odliczeniem odsetek od oprocentowanych zobowiązań, podatków oraz amortyzacji (EBITDA) wyniósł 98,1 mln zł, a strata netto przekroczyła 100 mln i ostatecznie wyniosła 117,1 mln zł ze względu wpływu ujemnych różnic kursowych.

Liczba wykonanych operacji lotniczych w porównaniu z poprzednim okresem wzrosła dwukrotnie. To efekt odbudowy rynku turystycznego i powrotu do latania po najcięższym roku w historii lotnictwa. W sezonie letnim spółka wykorzystywała flotę 26 samolotów, na którą składają się 24 boeingi 737-800 oraz dwa odrzutowce 737 MAX 8. Na początku 2022 roku po 11 latach we flocie sprzedany został samolot Boeing 737 SP-ENZ, co oznacza, że Enter Air zamierza wykorzystywać 25 własnych samolotów oraz w razie zwiększonego popytu dodatkowe maszyny na zasadzie wet-lease. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5