Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Emirates wspierają projekty na rzecz piśmienności i edukacji na całym świecie


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-12 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates wspierają projekty na rzecz piśmienności i edukacji na całym świecie
fot. Emirates
Emirates Airline Foundation, organizacja charytatywna zajmująca się pomocą humanitarną i działalnością filantropijną na rzecz potrzebujących dzieci, włącza się w działania promujące ważne wydarzenie, jakim jest Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji.
We współpracy z partnerskimi organizacjami pozarządowymi linie Emirates dążą do zwiększenia poziomu piśmienności wśród młodzieży i zapewniają dostęp do edukacji dzieciom z całego świata znajdującym się w niekorzystnej sytuacji.

– Piśmiennictwo i edukacja to fundamenty każdej dostatniej i perspektywicznej społeczności. Pomoc w uzyskaniu dostępu do podstawowej edukacji dzieciom znajdującym się w trudnym położeniu to sprawa, na której fundacji zależy szczególnie. Dzięki hojnemu wsparciu naszych klientów i pracowników oraz współpracy w ramach różnych projektów prowadzonych przez naszych partnerów z sektora NGO fundacja może pomagać tysiącom młodych osób zapewnić sobie lepsze perspektywy – i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą pracę – powiedział sir Tim Clark, prezes Emirates Airline Foundation.

Od momentu założenia w 2003 r. fundacja wsparła ponad 50 projektów i NGO na całym świecie, w tym 11 organizacji działających głównie w obszarze piśmiennictwa. Oto niektóre z nich: IIMPACT Girls Education Project w Indiach, Little Prince Nursery and School i Starehe Boys' Centre and School w Kenii oraz Externato São Francisco de Assis w Brazylii.

 •  Od 2015 roku Emirates Airline Foundation wspiera projekt edukacji dziewczynek w Indiach „IIMPACT”. Fundacja walnie przyczyniła się do utworzenia 100 nowych placówek oświaty w całym kraju, w których na poziomie podstawowym uczy się ok. 3 tys. dziewczynek w 11 stanach.

 •  W Kenii fundacja z dumą wspiera dwie organizacje pozarządowe: Little Prince Nursery and School, która prowadzi przedszkole i szkołę podstawową dla ponad 400 dzieci ze stołecznej dzielnicy slumsów Kibery, oraz Starehe Boys’ Centre – ośrodek oferujący stypendia i pomoc w zdobyciu wysokiej jakości edukacji dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, które w ten sposób mogą liczyć na lepszą przyszłość.

 •  Fundacja odgrywa także zasadniczą rolę w dystrybucji szkolnych posiłków dla potrzebujących uczniów Little Prince Nursery and School – bezpośrednio przyczyniając się do poprawy frekwencji i wyników w nauce.

 •  Od 2017 roku fundacja wspiera także Externato São Francisco de Assis w Brazylii, zapewniając ponad 70 dzieci dostęp do placówek i programów edukacyjnych. Ponadto fundacja przekazała ośrodkowi kilkanaście komputerów i sfinansowała miesięczny program, który pomógł pokryć koszty związane z jego prowadzeniem.

  Emirates Airline Foundation działa pod patronatem prezesa zarządu Emirates, Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, odmieniając życie innych i wspierając sprawy społeczne godne największej uwagi. Obecnie fundacja wspiera 14 projektów w dziewięciu krajach, pomagając potrzebującym dzieciom na całym świecie ponad podziałami geograficznymi, politycznymi i religijnymi.
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5