Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Emirates SkyCargo w 2018 roku: Od warzyw i owoców po satelity kosmiczne


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-01-10 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates SkyCargo w 2018 roku: Od warzyw i owoców po satelity kosmiczne
fot. Emirates SkyCargo
Od stycznia do grudnia 2018 roku Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 2,6 mln ton ładunku na sześciu kontynentach. Przewożone towary – od warzyw i owoców poprzez satelity kosmiczne i leki po zwierzęta domowe – bezpośrednio przyczyniły się do poprawy życia milionów osób.
Transport leków ratujących życie

W 2018 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły blisko 73 tys. ton produktów farmaceutycznych. Dzięki flocie ponad 270 samolotów i zapleczu m.in. w postaci największego na świecie wielolotniskowego węzła komunikacyjnego z unijnym certyfikatem GDP w Dubaju, przewoźnik szybko i bezpiecznie transportuje szczepionki i inne niezbędne leki w miejsca, w których są najbardziej potrzebne.

W sierpniu 2018 roku linie zrealizowały specjalny lot towarowy, przewożąc równowartość 1,8 mln dawek szczepionek z Włoch do Brazylii. Całe przedsięwzięcie wymagało użycia 36 specjalistycznych kontenerów i należało do największych i najbardziej skomplikowanych lotów czarterowych wykonanych przez Emirates SkyCargo mających na celu transport leków.

Z uwagi na znaczenie wzmocnionej ochrony przewożonych leków, linie Emirates SkyCargo wprowadziły na wybranych trasach tzw. korytarze farmaceutyczne. Współpracując z firmami oferującymi obsługę naziemną i innymi partnerami, przewoźnik zapewnia jednolite, wysokie standardy transportu produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperatury na całej trasie przewozu. Obecnie linie Emirates SkyCargo oferują 20 stacji farmaceutycznych w obrębie swojej siatki połączeń.

Z pola na talerze

W 2018 roku linie Emirates SkyCargo codziennie przewoziły przeszło 1,1 tys. ton żywności, w tym warzyw i owoców, ryb i mięsa. W miarę rosnącego zainteresowania kuchnią i smakami z innych zakątków świata coraz więcej osób szuka zagranicznych produktów w lokalnych supermarketach. Emirates SkyCargo odgrywa ważną rolę w zaspokajaniu tego globalnego zapotrzebowania, transportując produkty spożywcze drogą powietrzną.

Najróżniejsze produkty łatwo psujące się – łosoś norweski, mango z Azji Południowej, mięso z Australii, świeże owoce morza ze Sri Lanki, Szkocji i RPA, nabiał i czekolada z Irlandii, fasolka szparagowa z Kenii, liczi i rambutan z Wietnamu, truskawki z Kalifornii czy wina i sery z Francji – trafiają z samolotów Emirates do konsumentów na całym świecie.

W ramach Emirates Fresh, specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się, przewoźnik zapewnia świeżość i punktualność dostaw.

Drogocenny ładunek

Linie Emirates SkyCargo zdobyły doświadczenie w przewozie ładunku szczególnie cennego dla klientów – od ukochanych zwierząt po supersamochody i satelity. W 2018 roku samoloty przewoźnika przetransportowały 7,9 tys. kotów i psów. Linie wprowadziły także usługę Emirates Pets, oferując przewóz zwierząt domowych w wygodnych warunkach, w tym odbiór i dostarczenie pupila bezpośrednio do odbiorcy.

W ubiegłym roku przewoźnik przetransportował również ponad 1 140 aut luksusowych i klasy premium. Wśród nich znalazły się dwa specjalne Alfa Romeo przewiezione na rajd samochodowy Gumball 3000. W ostatnim roku samolotami Emirates SkyCargo podróżowały również inne supersamochody: DeLorean z Los Angeles (także na rajd Gumball 3000), Koenigsegg Agera RS1 (jedno z zaledwie 25 takich aut na całym świecie) czy Aston Martin One 77 przewieziony z Auckland do Londynu. Niesłabnącą popularnością klientów cieszy się usługa Emirates Wheels pozwalająca przetransportować samochody na wakacje i różne wydarzenia drogą lotniczą.

W lutym 2018 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły KhalifaSat – pierwszego sztucznego satelitę opracowanego i skonstruowanego przez inżynierów Centrum Kosmicznego im. Mohammeda bin Rashida (MBRSC) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – z Dubaju do Seulu. Specjaliści Emirates SkyCargo i MBRSC miesiącami wspólnie układali drobiazgowy plan transportu i dostawy satelity, który został wyniesiony na orbitę wokół Ziemi w listopadzie ubiegłego roku.

Imprezy kulturalne i sportowe

W okresie od stycznia do grudnia 2018 roku flota samolotów towarowych Emirates SkyCargo wykonała łącznie 395 lotów czarterowych. We wrześniu ubiegłego roku przewoźnik zrealizował 19 lotów, przewożąc około 500 koni z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. W ciągu roku samoloty towarowe Boeing 777 Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 1,8 tys. koni na duże międzynarodowe wyścigi i inne zawody jeździeckie.

Z lotów czarterowych korzystano także w celu przewozu sprzętu i instrumentów na koncerty muzyczne i inne imprezy kulturalne na całym świecie.

Loty zastrzykiem dla gospodarki

Linie Emirates SkyCargo przewożą cargo do ponad 155 kierunków na sześciu kontynentach, w tym do 40 miast w ramach regularnych połączeń towarowych. Ułatwiając eksport towarów, przewoźnik ma istotny wkład w rozwój gospodarczy poszczególnych państw i regionów. Na przykład w Kenii linie Emirates SkyCargo realizują codzienne połączenie towarowe z Nairobi, przewożąc świeżo zebrane róże i inne kwiaty bezpośrednio do Amsterdamu, największego centrum dystrybucji kwiatów na świecie. Eksport kwiatów jest bezpośrednim źródłem utrzymania setek tysięcy Kenijczyków. W 2018 roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 50 tys. ton kwiatów z krajów słynących z ich uprawy, m.in. Kenii i Ekwadoru.

W ubiegłym roku przewoźnik rozszerzył siatkę połączeń o cztery nowe kierunki. Linie rozpoczęły loty towarowe do Maastricht i zwiększyły oferowanie na trasach do Santiago, Londynu-Stansted i Edynburga, ułatwiając klientom w tych miastach wymianę handlową z kontrahentami w różnych częściach świata.

Oprócz lotów bezpośrednich linie Emirates SkyCargo oferują rozbudowaną siatkę połączeń realizowanych przez samochody ciężarowe. Od stycznia do grudnia 2018 roku ciężarówki przewiozły blisko 158 tys. ton cargo z kierunków lub do kierunków obsługiwanych przez przewoźnika. W macierzystym porcie Emirates SkyCargo w Dubaju działa całodobowy korytarz towarowy dla ciężarówek łączący lotniska Dubai International i Dubai World Central, którym w ubiegłym roku przewieziono ponad 300 tys. ton cargo. Od czasu wprowadzenia usługi w 2014 roku linie przetransportowały między dwoma lotniskami przeszło 1 mln jednostkowych urządzeń ładunkowych (ULD).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Cargo: Sezonowe wzrosty, ale przyszłość pełna niepewności

Biznes i przemysł

Cargo: Sezonowe wzrosty, ale przyszłość pełna niepewności

Tomasz Śniedziewski 12 grudnia 2018

Największy w Polsce frachtowiec będzie miał bazę na lotnisku w Jasionce

Infrastruktura i lotniska

Największy w Polsce frachtowiec będzie miał bazę na lotnisku w Jasionce

Emilia Derewienko 20 listopada 2018

Boeing 767-200F dołączy do floty SkyTaxi

Biznes i przemysł

Boeing 767-200F dołączy do floty SkyTaxi

Piotr Bożyk 07 listopada 2018

 

UIA powitały pierwszego Embraera 195

Biznes i przemysł

UIA powitały pierwszego Embraera 195

15 marca 2019

Nowy/stary prezes Polskiego Holdingu Hotelowego

Biznes i przemysł

Nowy/stary prezes Polskiego Holdingu Hotelowego

15 marca 2019

ACI: Światowy ranking lotnisk za 2018 rok

Infrastruktura i lotniska

ACI: Światowy ranking lotnisk za 2018 rok

15 marca 2019

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

15 marca 2019

Ryanair zaoferuje loty do Armenii? Trwają negocjacje

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair zaoferuje loty do Armenii? Trwają negocjacje

15 marca 2019

Dwa nowe kierunki Wizz Air z Katowic

Pasażer i linie lotnicze

Dwa nowe kierunki Wizz Air z Katowic

14 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5