Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-28 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
fot. Emirates
Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy
Grupa Emirates zaangażowała się w działania na rzecz ochrony bioróżnorodności, dlatego wspiera Pustynny Rezerwat Przyrody w Dubaju i ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley. Ponadto, od 2015 roku, linie Emirates wspierają działania zwalczające nielegalny handel zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego.
Pustynny Rezerwat Przyrody w Dubaju

Grupa Emirates finansuje działanie Pustynnego Rezerwatu Przyrody w Dubaju, pustynnego obszaru chronionego o powierzchni 225 km kw. utworzonego na polecenie władz w 2003 roku. To największy teren wydzielony przez Dubaj pod jakąkolwiek inwestycję. Ma on za zadanie zachować wyjątkowe środowisko pustynne regionu dla przyszłych pokoleń. Rezerwat odgrywa ważną rolę w badaniach ekologicznych, a jego pracownicy aktywnie współpracują z miejscowymi i zagranicznymi uczelniami. Odkrycia i wyniki prowadzonych w nim badań pomagają zdobywać wiedzę na temat ekosystemu pustynnego i kontrolować jego równowagę, gromadzić dane naukowe dotyczące rzadkich i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt żyjących na pustyni oraz chronić środowisko naturalne.

W rezerwacie prowadzone są także programy ochrony środowiska mające na celu odtworzenie populacji niektórych gatunków zwierząt występujących na terytorium ZEA takich jak gazela arabska, gazela piaskowa czy oryks arabski. Od momentu udanej restytucji antylop na terenie rezerwatu ich populacje znacząco się zwiększyły, w związku z czym opracowywane są plany przeniesienia części gatunków oryksa i gazeli do innych obszarów chronionych w regionie. Ponadto w tym roku do rezerwatu wpuszczono ponad 250 zagrożonych wyginięciem hubar arabskich, z których 25 zostało zaopatrzonych w nadajniki śledzące ich ruch i proces rozmnażania.

W 2018 roku rezerwat odwiedziło ponad 285 tys. turystów za pośrednictwem Arabian Adventures, różnych biur podróży współpracujących z Emirates oraz hotelu Al Maha Desert Resort. Na terenie rezerwatu organizowane są ekologiczne wycieczki na pustynię oraz akcje sprzątania pustyni współorganizowane przez Arabian Adventures. W 2018 roku rezerwat uzyskał status kandydata do wpisania na Zieloną Listę Obszarów Chronionych i Rezerwatów Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), która została międzynarodowym standardem w zakresie najlepiej zarządzanych obszarów chronionych na świecie.

Emirates One&Only Wolgan Valley

Linie Emirates wspierają ochronę niezwykłej fauny i flory Australii od ponad 10 lat, prowadząc ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley w Nowej Południowej Walii. Obiekt jako pierwszy luksusowy ośrodek wypoczynkowy na świecie otrzymał międzynarodowy certyfikat neutralności węglowej wydawany w ramach nowozelandzkiego programu CarboNZero na podstawie całościowej analizy emisji gazów cieplarnianych. Ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley prowadzi także regularne badania w celu określenia szans i wyzwań związanych z ochroną zagrożonych gatunków. Oprócz tego trwają działania na rzecz przywrócenia roślinności i sadzenia drzew, co pomogło odtworzyć siedliska populacji ptaków niezbędne do ich przetrwania w dłuższej perspektywie.

Linie Emirates i ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley wspólnie sfinansowały prace nad aplikacją i stroną internetową WomSAT prowadzone we współpracy z University of Western Sydney, które mają pomóc badaczom określić możliwości ochrony wombatów. Wombaty są zagrożone przez świerzb – nieprzyjemną i często śmiertelną chorobę skóry, która atakuje największe zwierzęta Australii kopiące nory w ziemi. Aplikacja pozwala zapisywać przypadki zaobserwowania wombatów i kontrolować stan zdrowia ich populacji, a tym samym łatwiej leczyć osobniki chorujące na świerzb. Ponadto ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley inicjuje szereg innych projektów ochrony przyrody, na przykład projekt rekultywacji rzeki Wolgan, prowadzi program zwalczania chwastów i wspiera projekty badawcze prowadzone przez Western Sydney University.

United for Wildlife i Deklaracja z Buenos Aires

Od 2015 roku linie Emirates nieustannie wspierają działania zwalczające nielegalny handel zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego, który niesie zgubne skutki dla zagrożonych gatunków i środowiska w wielu częściach świata. W 2018 roku Grupa Emirates podpisała także Deklarację z Buenos Aires w sprawie podróży i turystyki oraz nielegalnego handlu dziką fauną i florą Światowej Rady Turystyki i Podróży (WTTC), która ma na celu promowanie walki z nielegalnym handlem dziką fauną i florą wśród miliarda podróżujących i współpracę ze społecznościami lokalnymi na rzecz rozwoju zrównoważonej turystyki, która zapewniałaby im utrzymanie przy jednoczesnej ochronie przyrody. WTTC i WWF opracowują wytyczne dotyczące wyeliminowania nielegalnego handlu dziką fauną i florą z łańcucha dostaw w turystyce.

Ponadto Grupa Emirates przyjęła politykę „zero tolerancji” wobec nielegalnego handlu zwierzętami i wprowadziła szkolenia dla pracowników, które mają pomóc im rozpoznać produkty odzwierzęce pochodzące z przemytu podczas transportu i kontroli ładunku. Linie Emirates odmawiają przewozu gatunków objętych zakazem handlu, trofeów myśliwskich oraz jakichkolwiek produktów powiązanych z nielegalnymi praktykami w zakresie handlu zwierzętami.
Wykorzystując rozpoznawalność swojej marki do zwiększenia świadomości na temat nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami, przewoźnik ozdobił cztery samoloty A380 wizerunkami zwierząt. Od tamtej pory samoloty wykonały blisko 6 tys. lotów, pokonały miliony kilometrów i odwiedziły 48 miast w 29 krajach, szerząc ważny przekaz na całym świecie i wywołując dyskusję na temat ochrony dzikiej przyrody.

Działania spółki dnata na rzecz ochrony zwierząt i środowiska

Niedawno spółka dnata i południowoafrykański Uniwersytet w Pretorii podpisały list intencyjny w sprawie wsparcia projektów badawczych i rekultywacyjnych prowadzonych przez uczelnię. Współpraca w ramach programu dnata4good ma na celu ochronę zwierząt i środowiska poprzez rozwój badań i szkoleń weterynaryjnych, zwiększanie świadomości i zaangażowania w ramach wolontariatu, a także podejmowanie niezbędnych działań związanych z opieką nad rannymi zwierzętami i ich powrotem na wolność. Inicjatywa będzie częściowo oparta na udziale pracowników, a jej celem jest ochrona delikatnej bioróżnorodności w RPA i zachowanie równowagi ekosystemów.

Sadzenie drzew ghaf

27 kwietnia pracownicy Grupy Emirates mieszkający w rejonie Meydan Heights (ZEA) wezmą udział w sadzeniu drzew ghaf (prosopis cineraria) w ramach wydarzenia organizowanego wspólnie z organizacją Goumbook. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia ochrony roślin występujących na pustyni, a zwłaszcza drzew ghaf. Ghaf to wiecznie zielone drzewo odporne na suszę, które rośnie w surowych warunkach pustynnych i stanowi wodooszczędny sposób na zazielenienie terenu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Qantas usunie 100 mln plastikowych przedmiotów ze swoich pokładów

Pasażer i linie lotnicze

Qantas usunie 100 mln plastikowych przedmiotów ze swoich pokładów

Emilia Derewienko 02 marca 2019

Air France wychodzi z ekologiczną inicjatywą. Kup bilet i posadź drzewo

Pasażer i linie lotnicze

Air France wychodzi z ekologiczną inicjatywą. Kup bilet i posadź drzewo

Emilia Derewienko 16 lutego 2019

Pierwszy rejs bez jednorazówek na pokładzie

Pasażer i linie lotnicze

Pierwszy rejs bez jednorazówek na pokładzie

Aleksander Domański 06 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5