Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Emirates Flight Catering stawia na zrównoważony rozwój


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-09-29 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates Flight Catering stawia na zrównoważony rozwój
fot. Emirates Press
Emirates Flight Catering (EKFC), jedna z największych na świecie firm cateringowych, uruchomiła w swoich obiektach system zasilania wytwarzający energię elektryczną z energii słonecznej. Ta nowoczesna instalacja ma przynieść zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 3 mln kilogramów rocznie. To przykład jednej z wielu inwestycji EKFC w infrastrukturę umożliwiającą bardziej oszczędne gospodarowanie zasobami.
EKFC oferuje catering pokładowy, obsługę imprez i VIP-ów, a także usługi dodatkowe, w tym usługi pralnicze, produkcję żywności oraz zaopatrzenie poczekalni lotniskowych w jedzenie i napoje. Firma jest zaufanym partnerem ponad 100 linii lotniczych, grup hotelowych i jednostek administracji publicznej ZEA. Każdego dnia 11 tysięcy pracowników firmy przygotowuje średnio 225 tysięcy posiłków i pierze 210 ton tekstyliów. 

Zrównoważony rozwój 


Najnowsza inicjatywa EKFC wspiera wdrażanie Strategii Czystej Energii 2050 dla Dubaju wprowadzonej w 2015 r. przez emira Dubaju. Strategia ta zakłada, że do 2050 roku emirat Dubaju ma zaspokajać 75 procent swojego zapotrzebowania na energię z tzw. czystych źródeł.

– Zrównoważony rozwój jest jednym z filarów strategii Grupy Emirates. Podjęliśmy zobowiązanie, że będziemy prowadzić działalność i korzystać z zasobów środowiska w sposób odpowiedzialny, dlatego stosujemy ekologiczne technologie we wszystkich obszarach naszej działalności, aby mimo stałego wzrostu naszej firmy minimalizować wpływ na środowisko. Zapoczątkowane niedawno inicjatywy Emirates Flight Catering otwierają nowe możliwości bardziej oszczędnego gospodarowania zasobami, służące realizacji strategii, zgodnie z którą Dubaj ma stać się globalnym ośrodkiem czystej energii i zielonej gospodarki – powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes linii lotniczych i Grupy Emirates.

EKFC zainstalowała na dachach swoich budynków 8112 paneli fotowoltaicznych. Tworzą one elektrownię słoneczną, która ma produkować 4195 megawatogodzin energii elektrycznej rocznie, co pozwoli firmie zmniejszyć o 15 proc. zużycie energii ze źródeł tradycyjnych w należących do firmy pralniach, zakładach produkcji spożywczej i obiektach zakwaterowania pracowników. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla generowana przez EKFC spadnie o 3 mln kg rocznie, co stanowi odpowiednik emisji związanej z rocznym zużyciem energii na zasilenie 518 domów jednorodzinnych.

– Cieszymy się, mogąc ogłosić ukończenie kolejnej ważnej długofalowej inwestycji w zrównoważony rozwój naszej działalności. Nowa instalacja fotowoltaiczna, oparta na zaawansowanej technologii, pomoże nam dalej optymalizować wykorzystanie zasobów i poprawić efektywność środowiskową z korzyścią dla wszystkich: naszych klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Mamy apetyt na ciągłe doskonalenie się w tym, co robimy i podtrzymujemy nasze zobowiązanie do dostarczania najlepszej jakości produktów i usług naszym klientom z wykorzystaniem zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań – skomentował Saeed Mohammed, prezes Emirates Flight Catering. 

Eko-farma 

EKFC uznaje, że odpowiedzialność za środowisko stanowi klucz do sukcesu w perspektywie długofalowej i podejmuje się korzystać z zasobów naturalnych w sposób zrównoważony oraz minimalizować wpływ swojej działalności na środowisko we wszystkich jej obszarach.

Firma wkrótce rozpocznie budowę największej farmy wertykalnej na świecie, w ramach wspólnego przedsięwzięcia z amerykańską grupą Crop One Holdings, liderem w tej branży. Obiekt o powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowych będzie w stanie dostarczyć 2,7 tysięcy kilogramów wysokiej jakości zielonych warzyw liściastych uprawianych w kontrolowanym środowisku bez użycia środków chwastobójczych i owadobójczych, za to z mniejszym o 99 proc. zużyciem wody w porównaniu z uprawą polową. Bliskość farmy pozwoli na szybką dostawę świeżych produktów w ciągu kilku godzin po ich zebraniu, dzięki czemu zachowają one swoje wartości odżywcze, a emisja dwutlenku węgla związana z transportem zostanie znacząco ograniczona. Pierwsze dostawy produktów do klientów planowane są na 2020 rok.

Spółka ze ZEA prowadzi kompleksowy program recyklingu odpadów, w ramach którego odpady nadające się do przetworzenia, w tym butelki plastikowe, puszki i folia aluminiowa, po usunięciu z samolotu są oddzielane od reszty odpadów pozostałych po posiłkach. Firma zleca także wtórne przerabianie zużytych opakowań tekturowych i papieru biurowego na nowe produkty.

Każdego miesiąca EKFC kieruje 270 000 kg surowców do dalszej obróbki zamiast na wysypisko i zapewnia recykling 130 000 kilogramów tektury, 4 000 kilogramów papieru, 14 000 kilogramów puszek aluminiowych i folii, 120 000 kilogramów szklanych butelek oraz 10 000 kilogramów plastikowych butelek.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Jesteśmy najbardziej ekologiczną linią w Europie

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Jesteśmy najbardziej ekologiczną linią w Europie

Emilia Derewienko 26 września 2019

Greta Thunberg płynie (zamiast lecieć) do Nowego Jorku. Czy to ma sens?

Biznes i przemysł

Greta Thunberg płynie (zamiast lecieć) do Nowego Jorku. Czy to ma sens?

Jakub Dybalski 20 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5