Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

El Al przygotowuje się do zwolnienia tysiąca pracowników. Wszystko przez COVID-19


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-03 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ ch-aviation.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

El Al przygotowuje się do zwolnienia tysiąca pracowników. Wszystko przez COVID-19
fot. Piotr Bożyk
Izraelskie linie El Al zaczęły 1 marca zwalniać pracowników w związku ze stratami wywołanymi wybuchem epidemii koronawirusa – napisał portal ch-aviation. Doniesienia o tym, że przewoźnik planuje zwolnić około tysiąca z 6,3 tys. pracowników, pojawiły się pod koniec lutego, po piśmie, jakie wystosował prezes El Al, Gonen Usishkin, do wyższej kadry kierowniczej.
„Należy podkreślić, że celem jest natychmiastowe wdrożenie postanowienia” – napisał Usishkin w liście skierowanym do Yehudita Grisaro, wiceprezesa HR, wzywając kadrę do przygotowania konkretnego planu na najbliższe dni.

Według gazety „Calcalist”, zwolnienia dotkną pracowników wszystkich szczebli firmy, a zwłaszcza członków załogi. Niektórzy pracownicy zgłosili, że zostali wysłani na urlop bez wynagrodzenia, podczas gdy zatrudnianie nowych pilotów i innych nowych pracowników zostało zawieszone. Plan może również obejmować obniżenie wynagrodzenia.

Co więcej, około setka stażystów w programie szkoleniowym personelu pokładowego El Al została poinformowana, że szkolenia zostały przerwane. Linia lotnicza zatrudniła również 60 pilotów, którzy mieli rozpocząć pracę i byli już w trakcie szkolenia.

„Ponieważ firma boryka się z konsekwencjami kryzysu związanym z koronawirusem, w ramach procesu dostosowywania siły roboczej do popytu na loty, wysłano wiadomość do stażystów-pilotów El Al, stewardów i załóg naziemnych, że linie wstrzymały dla nich proces certyfikacji i nie zostaną w najbliższym czasie zatrudnieni przez przewoźnika” – można przeczytać w oświadczeniu El Al. Jak głosi komunikat, „firma wstrzymała także kursy dla stewardów i załóg naziemnych, które wkrótce miały się rozpocząć. Należy zauważyć, że firma nie zatrudni nowych pracowników aż do odwołania”.

Jak spekuluje „Times of Israel”, udostępnianie informacji o planowanych zwolnieniach mogło być taktyką negocjacyjną w rozmowach z przedstawicielami związku zawodowego, znanego również jako komitet pracowniczy. Organizacja zwołała ostatnio nadzwyczajne spotkanie z udziałem kilkuset pracowników. Związek był zaskoczony skalą planu zwolnień i zażądał rządowej pomocy dla linii lotniczych. Tego samego dnia premier Benjamin Netanyahu obiecał poparcie dla El Al.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Wystartował pierwszy samolot czarterowy do Izraela

Pasażer i linie lotnicze

Bydgoszcz: Wystartował pierwszy samolot czarterowy do Izraela

Emilia Derewienko 27 stycznia 2020

El Al: Bezpośrednio z Izraela do Australii

Pasażer i linie lotnicze

El Al: Bezpośrednio z Izraela do Australii

Magdalena Romanowska 27 listopada 2019

Ostatni rejs boeinga 747 w barwach El Al (zdjęcia)

Pasażer i linie lotnicze

Ostatni rejs boeinga 747 w barwach El Al (zdjęcia)

Piotr Bożyk 04 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5