Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Dwa kraje wznowiły kwarantannę dla Polaków


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-09-29 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dwa kraje wznowiły kwarantannę dla Polaków
fot. Irt.lt
Z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny muszą liczyć się Polacy podróżujący do Irlandii i na Litwę. Kraje postanowiły wznowić obostrzenia ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Wiele wskazuje na to, że ich śladem pójdzie także Wielka Brytania.
Od 28 września (poniedziałek) do odwołania wszystkie osoby wjeżdżające na Litwę z Polski – zarówno obywatele Polski i Litwy, jak i osoby legalnie przebywające w obu krajach – podlegają 14-dniowej, obowiązkowej izolacji z pewnymi wyjątkami – można przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Obowiązkowej izolacji na Litwie nie podlegają określone kategorie przyjeżdżających np. dyplomaci, żołnierze jednostek NATO, a także obywatele RP oraz cudzoziemcy na stale zamieszkali w Polsce, którzy udają się na Litwę w ramach obowiązków zawodowych.

Bardzo podobne obostrzenia dotyczą podróżujących z Polski do Irlandii, którzy muszą stawić się na 14-dniowej kwarantannie w izolacji. Te przepisy nie dotyczą wyłącznie Polaków, ale również wracających z Niemiec, Islandii oraz Litwy. Do Irlandii mogą wjechać obecnie jedynie obywatele Finlandii, Cypru, Łotwy i Liechtensteinu.

Przykład z Litwy i Irlandii ma wziąć na dniach także Wielka Brytania. „Daily Telegraph” informuje, że Polska ma wkrótce trafić na listę krajów z obowiązkową kwarantanną po przylocie na Wyspy. Polska minimalnie przekracza bowiem ustalony przez Wielką Brytanię współczynnik nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Podobny los w Wielkiej Brytanii może spotkać także Szwedów.

Brytyjskie porty lotnicze oraz media naciskają na władze, aby te wprowadziły obowiązkowe testy na COVID-19, zamiast dwutygodniowej kwarantanny. Branże lotnicza i turystyczna postrzegają szybkie testy na obecność koronawirusa na lotniskach jako ratunek, który pozwoli wielu operatorom oraz przewoźnikom szybciej stanąć na nogi w procesie odnowy po pandemii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP: „Nowa normalność” wymaga elastyczności

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: „Nowa normalność” wymaga elastyczności

Roman Czubiński 25 września 2020

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji lotu w październiku i listopadzie

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji lotu w październiku i listopadzie

Emilia Derewienko 23 września 2020

airBaltic odebrał 23. airbusa A220-300

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic odebrał 23. airbusa A220-300

Avgeek 23 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5