Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Drugi Gulfstream G550 jest już w Polsce


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-07-31 13:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ MON

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugi Gulfstream G550 jest już w Polsce
fot. MON
„Generał Kazimierz Pułaski”, drugi G550, zamówiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest już w Polsce. W sobotę maszyna wylądowała na lotnisku w Bydgoszczy. Pierwsza z maszyn, „Książę Józef Poniatowski”, wylądowała na Lotnisku Chopina w Warszawie pod koniec czerwca.
Uroczystość odbyła się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Zgodnie z tradycją, samolot otrzymał swoje imię – „Generał Kazimierz Pułaski”. Maszyna jest przeznaczona do transportu najważniejszych osób w państwie. To druga z dwóch zamówionych wcześniej maszyn tego typu.

„Książę Józef Poniatowski” już w bazie

Pierwszy Gulfstream G550, który wszedł do służby w polskich siłach zbrojnych i otrzymał nazwę „Książę Józef Poniatowski", wylądował 21 czerwca na warszawskim Lotnisku Chopina. Premierowe loty nowymi maszynami dyspozycyjnymi są przewidywane na jesień tego roku.

Podczas uroczystości, obecny na lotnisku sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki zaznaczył, że zakup samolotów, a tym samym zapewnienie właściwego transportu dla najważniejszych osób w państwie było jednym z wielu zadań, jakie stanęły przed rządem premier Beaty Szydło.

Priorytetowy G550

W postępowaniu przetargowym sprawa bezpieczeństwa lotów traktowana była priorytetowo, czego przykładem może być m.in. wymaganie, aby samolot wyposażony był w nowoczesny system EVS (Enhanced Visual System), umożliwiający załodze wykonywanie lotu w trudnych warunkach atmosferycznych.

Umowę zakupu dwóch małych samolotów dyspozycyjnych resort obrony narodowej podpisał w listopadzie ubiegłego roku. Wartość kontraktu to 440,5 mln zł netto. Umowa obejmowała dostawę samolotów w konfiguracji 16-miejscowej, pakietu logistycznego, dokumentacji technicznej, szkolenie pilotów i personelu naziemnego oraz wsparcie eksploatacji.

Samolot G550 to sprawdzony, nowoczesny samolot dyspozycyjny. Wyposażenie pilotażowo-nawigacyjne samolotu G550 spełnia wszystkie standardy międzynarodowe w zakresie bezpieczeństwa lotów, a sama konstrukcja zapewnia bezpieczną i komfortową podróż praktycznie po całym świecie – zasięg samolotu wynosi aż 12,5 tys. km. G550 wykorzystywane do transportu VIP-ów są na wyposażeniu sił zbrojnych takich państw, jak: Azerbejdżan, Kuwejt, Maroko, Nigeria, Arabia Saudyjska, Szwecja, Tanzania, Turcja, Uganda i Stany Zjednoczone Ameryki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Biznes i przemysł

China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Emilia Derewienko 31 lipca 2017

Odrzutowiec HondaJet wyróżniony za nowoczesność [ZDJĘCIA]

Biznes i przemysł

Odrzutowiec HondaJet wyróżniony za nowoczesność [ZDJĘCIA]

Emilia Derewienko 31 lipca 2017

Radom przeznaczy prawie milion złotych na Air Show

Prawo i polityka

Radom przeznaczy prawie milion złotych na Air Show

Michał Szatkowski 27 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5