Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Dreamlinery Air New Zealand na trasie z Auckland do Christchurch. A320 i A321 były za małe


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-20 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dreamlinery Air New Zealand na trasie z Auckland do Christchurch. A320 i A321 były za małe
Fot. Air New Zealand
Dreamlinery Air New Zealand obsłużą cieszącą się ogromną popularnością wśród pasażerów krajową trasę między Auckland i Christchurch. Liczba rejsów na tym odcinku zwiększy się w lipcu do 23 tygodniowo.
Zapotrzebowanie na lokalne usługi zaskoczyło Air New Zealand. W lipcu i sierpniu linie lotnicze planowały uruchomić około 50 proc. swojego normalnego oferowania. Mieszkańcy Wysp Południowej i Północnej wykazują jednak wyjątkową aktywność do podróży i siedem powrotnych lotów dziennie z Auckland do Christchurch na początku po zniesieniu rządowych blokad, okazało się niewystarczających.

Airbusy A320 i A321 były zatłoczone i nie spełniały oczekiwań popytu, więc postanowiono skierować do obsługi tej trasy Boeinga 787-9. Dreamlinery będą latać od 1 do 19 lipca, czyli w terminie szkolnych wakacji na tej półkuli globu. To zwiększy możliwości oferowania aż o 10 tys. miejsc, bowiem na pokładzie każdej maszyny producenta z Chicago i Seattle będzie mogło znaleźć się ponad 100 pasażerów więcej niż w A320 i A321.

B787-9 zrealizują obsługę krajowej trasy z Auckland codziennie w tym okresie z wyjątkiem środy 8 lipca i kolejnej 15 lipca. Dreamlinery będą bardziej eksploatowane we wtorki, czwartki oraz soboty, kiedy to NZ595 i NZ597 polecą dwa razy dziennie do Christchurch, o godzinach 7:30 i 14:05. Rejsy na tym odcinku trwają zwykle nieznacznie poniżej 90 minut.

Na poniedziałki, piątki oraz niedzielę zaplanowano jeden rejs B787-9. Odloty z Christchurch NZ596 ruszą w poniedziałki i niedzielę o 10:30, natomiast wylot NZ584 w piątki ustalono na godz. 16:30. Rejs dotrze do Auckland o godz. 17:55. Oprócz czwartkowych odlotów o godz. 10:30 z Christchurch jest także popołudniowa usługa, która będzie nieznacznie różnić się godziną startu. 2 lipca rejs NZ582 odleci do Auckland o godz. 17:00, natomiast w pozostałe dwa czwartki dziesięć minut wcześniej, jako jako NZ592. Lot o 16:50 będzie również odbywał się w soboty.

Air New Zealand zwiększy również oferowanie na innych krajowych trasach. Oprócz dodatkowych lotów i miejsc między Auckland i Christchurch zyskają także odcinki Auckland-Wellington i Wellington-Christchurch. Tutaj postanowiono zastąpić A320 nieco większymi A321. Wzrost zainteresowania odnotowano również na trasie z Auckland – Queenstown, co także zaskoczyło wszystkich związanych z branżą. Sternicy narodowego przewoźnika rozważają również na tym odcinku dołożenie kolejnych rejsów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air New Zealand zwolni 1300 osób i oferuje urlopy bez określonej daty powrotu

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand zwolni 1300 osób i oferuje urlopy bez określonej daty powrotu

Rafał Dybiński 22 maja 2020

Air New Zealand zwiększy oferowanie. Niższych cen biletów nie będzie

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand zwiększy oferowanie. Niższych cen biletów nie będzie

Emilia Derewienko 08 maja 2020

Air New Zealand zwolni załogę i dużą część zespołu Dreamlinera

Pasażer i linie lotnicze

Air New Zealand zwolni załogę i dużą część zespołu Dreamlinera

Rafał Dybiński 17 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5