Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Dekada z portem w Modlinie. „Największe sukcesy jeszcze przed nami"


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-07-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dekada z portem w Modlinie. „Największe sukcesy jeszcze przed nami"
fot. Welcome Airport Services
13 lipca był dniem obchodów jubileuszu dziesięciolecia Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości honorowych przez zarząd Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz odsłonięciem jubileuszowego loga lotniska przed Terminalem Pasażerskim.
Wśród licznych atrakcji zaplanowanych na ten dzień było otwarcie wystawy zdjęć o tematyce nawiązującej do historii lotniska. Uroczyste spotkanie rocznicowe zaplanowane zostało w Budynku Północnego Punktu Kontroli Lotniska. Wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe, nastąpiło także wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków pracownikom lotniska oraz współpracującym firmom.

– Od powstania spółki Mazowiecki Port Lotniczy w 2006 roku udało się zrobić naprawdę wiele. Miliony obsłużonych pasażerów, setki pracowników czy rozwój gospodarczy okolic świadczą o tym, jak dobrze ten projekt wpasował się w potrzeby podróżujących mieszkańców Mazowsza i Warszawy, a nawet Podlasia oraz Warmii i Mazur. Lotnisko przetrwało także najcięższy okres lockdownu i pandemii. Jestem przekonany, że największe sukcesy jeszcze przed nami – skomentował sytuację Portu Lotniczego Warszawa/Modlin wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W okresie dziesięciolecia lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło ponad 21 milionów pasażerów oraz zrealizowało ponad 141 tysięcy operacji. – Od lat odgrywa bardzo ważną rolę zarówno, jeśli weźmiemy pod uwagę jego znaczenie dla całego ruchu lotniczego w Polsce, jak i znaczenie gospodarcze dla północnego Mazowsza. Jego ogromnym atutem jest także świetnie wykwalifikowana kadra. Ogromnie cieszę się, że lotnisko rozwija się i mimo wielu trudności, które pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy, możemy dziś wspólnie świętować 10. rocznicę jego powstania. Mam nadzieję, że w przyszłości podobnych rocznic będzie więcej –powiedział poseł Marcin Kierwiński.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin powstał jako tzw. secondary airport, czyli lotnisko pomocnicze względem Lotniska Chopina (tzw. primary airport), będąc elementem uzupełniającym systemu lotnisk województwa mazowieckiego, stwarzającym warunki dla szerszej obsługi ruchu nisko kosztowego oraz czarterów. Jak podkreśla Program rozwoju infrastruktury lotnictwa cywilnego w województwie mazowieckim z 2015 roku, mimo początkowego przeznaczenia wspierającego, w gruncie rzeczy Port Lotniczy Warszawa-Modlin od początku kształtował popyt na innego rodzaju usługi. 

Mając na uwadze konkurencyjne ceny biletów oferowane przez przewoźników w porównaniu do Lotniska Chopina dla porównywalnych połączeń, Port Lotniczy Warszawa-Modlin pełni istotną rolę w kreowaniu nowego popytu na transport lotniczy. Oznacza to, że tylko do pewnego stopnia lotnisko konkuruje o przewoźników/pasażerów z Lotniska Chopina (substytucja ruchu). Część obsługiwanego ruchu to ta grupa pasażerów, dla których ceny biletów na Lotnisku Chopina były zbyt wysokie, aby pozwolić sobie na podróż samolotem.

W międzyczasie zmienił się zapatrywania Polaków na sposób podróżowania. Konkurencyjne, w porównaniu z innymi środkami transportu ceny, skrócenie czasu podróżowania wpłynęły na rosnącą popularność rejsów nisko kosztowych i przyczyniły się do intensyfikacji ruchu pasażerskiego na modlińskim lotnisku. Dlatego też, w odpowiedzi na rosnący popyt w bieżącym sezonie letnim Port Lotniczy Warszawa/Modlin zaoferował pasażerom ponad sześćdziesiąt destynacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Modlin: Ponad 307 tys. pasażerów w maju i pobity rekord z sierpnia 2019!

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Ponad 307 tys. pasażerów w maju i pobity rekord z sierpnia 2019!

Redakcja/inf. pras. 13 czerwca 2022

Modlin: Część terminala czasowo niedostępna dla pasażerów z powodu inwestycji

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Część terminala czasowo niedostępna dla pasażerów z powodu inwestycji

Redakcja/inf. pras. 26 maja 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5