Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Czech Airlines wznawiają loty na niektórych trasach


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-05-11 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czech Airlines wznawiają loty na niektórych trasach
fot. Alan Edwards, commons.wikimedia.org, CC BY-SA
Narodowy przewoźnik Czech chce od 18 maja 2020 roku wznowić operacje lotnicze na części swoich tras do i z Pragi. Pierwszymi miejscami, do których polecą Czech Airlines, będą Amsterdam, Paryż, Frankfurt lub Sztokholm.
Od 18 maja tego roku Czech Airlines skoncentrują się w większości na lotach do europejskich stolic. Z kolei od 24 maja przewoźnik planuje uruchomić loty między Pragą a Kijowem, a dzień później między Pragą a Odessą – pod warunkiem, że obostrzenia transportowe na Ukrainie zostaną zniesione zgodnie z planem. Także od 25 maja wznowione zostaną połączenia między Pragą a Bukaresztem.

Jak zapewnia przewoźnik, stopniowe przywracanie połączeń odbywa się zgodnie z wszystkimi przepisami, w zależności od zakończenia restrykcji transportowych w różnych krajach. Dlatego też linie zastrzegają, że mogą nastąpić dodatkowe korekty harmonogramu lotów.

Na pokładach samolotów Czech Airlines zostaną wdrożone odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby nie narażać pasażerów na ryzyko zarażenia koronawirusem. Podróżni będą zobowiązani do używania masek na nos i usta nie tylko podczas wchodzenia na pokład, ale i w trakcie trwania całego lotu. Zachowany zostanie dystans społeczny (utrzymywanie odległości 2 m przy wchodzeniu i schodzeniu z pokładu) oraz konieczność płatności zbliżeniowych przy zakupie napojów na pokładzie.

Przewoźnik zastrzega, że na pokładach będą obowiązywać „bardzo rygorystyczne normy higieniczne”. Wnętrza samolotów zostaną poddane dokładnej dezynfekcji siedzeń, stolików, kieszeni siedzeń, koszy nad głową lub toalet przed, i po każdym locie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czech Airlines zamawiają A220 i zamieniają A320neo na A321XLR

Pasażer i linie lotnicze

Czech Airlines zamawiają A220 i zamieniają A320neo na A321XLR

Piotr Bożyk 23 października 2019

Orzeczenie TSUE w sprawie odpowiedzialności linii przy lotach łączonych

Prawo i polityka

Orzeczenie TSUE w sprawie odpowiedzialności linii przy lotach łączonych

Aleksander Domański 16 lipca 2019

Travel Service kupuje większościowy pakiet udziałów czeskiego, narodowego przewoźnika

Pasażer i linie lotnicze

Travel Service kupuje większościowy pakiet udziałów czeskiego, narodowego przewoźnika

Justyna Urbaniak 07 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5