Partner serwisu
Infrastruktura i lotniska

CPK z umową na usługi inżyniera kontraktu prac przygotowawczych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
14-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
14-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA I LOTNISKA
CPK z umową na usługi inżyniera kontraktu prac przygotowawczych
fot. CPK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę ramową na świadczenie usług inżyniera kontraktu dla prac przygotowawczych przy budowie CPK. Szacunkowa wartość dokumentu bez VAT to 166 658 642,98 złotych. Okres obowiązywania umowy ramowej ustalono na 96 miesięcy.

Wśród zwycięzców rozpisanego wcześniej przetargu znalazły się firmy Ayesa Polska Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej; Transprojekt Gdański Sp. z o.o. z oddziałami w Bydgoszczy i Gdańsku; IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. z oddziałami w Poznaniu i Wrocławiu; Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych EKO-INWEST S.A ze Szczecina; ZBM S.A z Warszawy; EKOCENTRUM – Wrocławski Ośrodek Usług Ekologicznych Sp. z o.o. z Wrocławia; TPF Sp. z o.o. z Warszawy; ANTEA POLSKA S.A. z Katowic; FONON Sp. z o.o. z Warszawy; ZDI Sp. z o.o. z Zamościa; MGGP S.A. z Tarnowa oraz BBC Best Building Consultants Sp. z o. o. z Warszawy. Przedmiotem zamówienia było zawarcie umowy ramowej na świadczenie nadzoru oraz usług inżyniera kontraktu złożonych z czterech zadań.

Pierwszym są usługi w toku prac nad projektem budowlanym, obejmujące usługi inżyniera kontraktu na etapie opracowywania projektu budowlanego z uzyskaniem wymaganych opinii i uzgodnień, polegających m.in. na weryfikacji projektu z przepisami, warunkami technicznymi, wymaganiami Inwestora, kompletności opracowania, wraz z odbiorem i rozliczeniem tych prac.

Drugim zadaniem są usługi w toku prac nad projektem wykonawczym, obejmuje usługi inżyniera kontraktu na etapie opracowywania projektu wykonawczego z uzyskaniem wymaganych opinii i uzgodnień, polegających m.in. na weryfikacji projektu z przepisami prawa, warunkami technicznymi, wymaganiami Inwestora, kompletności opracowania, wraz z odbiorem i rozliczeniem tych prac.

Trzecim zadaniem są usługi pełnienia funkcji inżyniera kontraktu w trakcie realizacji robót budowlanych, ich odbioru oraz przekazania do użytkowania wraz z końcowym rozliczeniem kontraktu.

Czwarte wreszcie zadanie to usługi wsparcia poinwestycyjnego oraz usługi wsparcia w okresie rękojmi i gwarancji wraz z ostatecznym rozliczeniem kontraktu po zakończeniu okresu rękojmi i gwarancji.

Zadania inwestycyjne będą zlokalizowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w znakomitej większości w granicach preferowanej lokalizacji portu lotniczego CPK, o powierzchni ok. 41 km2. Obszar ten zlokalizowany jest w północno-zachodniej części obszaru inwestycji o wielkości ok. 75 km2, przy czym w odniesieniu do kompensacji przyrodniczej zachodzić może konieczność przeprowadzenia działań poza granicami obszaru inwestycji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kosiniak-Kamysz: Sprawami CPK zajmie się MI

Prawo i polityka

CPK zmieniło zakresy audytu lotniskowego i kolejowego

Prawo i polityka

Zobacz również:

CPK i PKP PLK będą ściśle współpracować

Infrastruktura i lotniska

Pozostałe z wątku:

Kosiniak-Kamysz: Sprawami CPK zajmie się MI

Prawo i polityka

CPK zmieniło zakresy audytu lotniskowego i kolejowego

Prawo i polityka

Zobacz również:

CPK i PKP PLK będą ściśle współpracować

Infrastruktura i lotniska

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5