Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK przejmuje zadania master plannera i ogłasza przetarg na integratora


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-03 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK przejmuje zadania master plannera i ogłasza przetarg na integratora
fot. CPK
Podczas zorganizowanego przez Centralny Port Komunikacyjny wydarzenia "CPKLive!" padło ważne stanowisko dotyczące master planu, czyli specjalistycznego opracowania, które będzie źródłem szczegółowych danych dotyczących m.in. prognoz ruchu lotniczego, zwymiarowania elementów infrastruktury, etapowania budowy oraz dokumentacji przedprojektowej.
Pod koniec ubiegłego roku przetarg na wykonawcę master planu Portu Solidarność został unieważniony przez CPK. Powodem tej decyzji był fakt, że żadna z ofert złożonych przez globalne firmy nie spełniała kryteriów formalnych postępowania, co potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza.

– Nie możemy sobie pozwolić na opóźnienia, dlatego, działając wspólnie z współpracującymi już z nami ekspertami, przeprowadzimy część prac, które planowaliśmy powierzyć master plannerowi – ujawnił Mikołaj Wild. – Prace będą odbywały się równolegle z nowym postepowaniem przetargowym, które wyłoni master plannera – podkreślił prezes CPK, dodając, że niezmiennym celem pozostaje rozpoczęcie prac budowlanych, czyli wbicie pierwszej łopaty, przed końcem 2023 roku.

Spółka ogłosiła przetarg na tzw. integratora, czyli specjalistyczną firmę, której rolą będzie wsparcie zespołu CPK w zarządzaniu megaprojektem. Oferty można składać do 22 marca, a rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na drugi kwartał bieżącego roku.

– Integrator to jeden z naszych najważniejszych wykonawców na drodze prowadzącej do realizacji CPK. Przedstawiciele tej firmy będą pracowali razem z nami ręka w rękę, dbając o to, żeby wszelkie projekty i analizy były składane na czas, żeby miały odpowiednią jakość, pamiętając o tym, że celem nadrzędnym jest wbicie pierwszej łopaty przed końcem 2023 roku – przypomniał Wild.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK Live! Women. Warsztaty i debaty online

Biznes i przemysł

CPK Live! Women. Warsztaty i debaty online

inf. pras. 01 marca 2021

Port Seul-Inczon doradcą strategicznym CPK. Umowa podpisana

Infrastruktura i lotniska

Port Seul-Inczon doradcą strategicznym CPK. Umowa podpisana

Redakcja/inf. pras. 26 lutego 2021

„CPK będzie wkrótce zamawiać i odbierać cały szereg produktów"

Infrastruktura i lotniska

„CPK będzie wkrótce zamawiać i odbierać cały szereg produktów"

Redakcja/inf. pras. 25 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5