Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK ogłosiła wszczęcie postępowania na wybór "master architekta"


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-02 21:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Centralny Port Komunikacyjny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK ogłosiła wszczęcie postępowania na wybór "master architekta"
fot. CPK/ Zaha Hadid Architects
Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła wszczęcie postępowania na wybór Generalnego Projektanta Architektury dla Portu Solidarność.
Przedmiotem zamówienia są usługi projektowania architektonicznego, usługi nadzoru nad projektem i dokumentacją oraz usługi doradztwa i wsparcia. Termin składania wniosków wyznaczono na 27 września do godz. 15:00.

Zamówienie obejmuje:

 • Usługi projektowania wielobranżowego dla Zamierzenia Inwestycyjnego, obejmującego budynek terminala pasażerskiego i ewentualnych terminali satelitarnych, węzeł przesiadkowy dla transportu publicznego, dworzec kolejowy, zagospodarowanie terenu obszaru terminala pasażerskiego, sieci, instalacje zewnętrzne oraz przyłącza w ramach obszaru terminala pasażerskiego.
 • Usługi nadzoru nad projektem i dokumentacją obejmujące obowiązki projektanta włącznie z nadzorem autorskim, zgodnie z zapisami prawa budowlanego
 • Usługi doradztwa i wsparcia obejmujące m.in. udział w konsultacjach zamawiającego z kluczowymi interesariuszami (przyszłymi użytkownikami, służbami państwowymi i samorządowymi itp.), a także udział w konsultacjach z potencjalnymi generalnymi wykonawcami w celu wypracowania rozwiązań projektowych adekwatnych do możliwości wykonawczych dostępnych na rynku.

  - To nie jest jeszcze zlecenie na projektowanie terminala. Ogłosiliśmy pierwszy etap postępowania, którego celem jest wyselekcjonowanie na jak najwcześniejszym etapie pięciu potencjalnych wykonawców. Dopiero ramach etapu drugiego wybierzemy tzw. master architekta. Zabezpieczenie z odpowiednim wyprzedzeniem firm w ramach pierwszego etapu powinno umożliwić sprawne rozpoczęcie projektowania, a docelowo budowy - wyjaśnia Konrad Majszyk, rzecznik CPK.

  Postępowanie na wybór projektanta (tzw. master architekta) jest prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego. Warunki udziału w postępowaniu, kryteria selekcji i wstępne kryteria oceny ofert znajdują się na oficjalnej stronie CPK.

  Planuje się, że zamówienie obejmie usługi projektowania w zakresie: głównego terminala pasażerskiego i ewentualnych terminali satelitarnych, węzła przesiadkowego i dworca kolejowego, a także nadzoru nad realizacją inwestycji oraz usługi doradztwa. - Te ostatnie obejmują m.in. udział w konsultacjach inwestora z przyszłymi użytkownikami, służbami państwowymi itp. oraz w konsultacjach z potencjalnymi generalnymi wykonawcami. Celem jest wypracowanie rozwiązań projektowych adekwatnych do możliwości wykonawczych dostępnych na rynku - tłumaczy Konrad Majszyk.
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5