Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK o bezpieczeństwie ramię w ramię z PPL, LOT, ULC, EASA i ABW


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-22 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Centralny Port Komunikacyjny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK o bezpieczeństwie ramię w ramię z PPL, LOT, ULC, EASA i ABW
fot. CPK
Ochrona obiektów w lotnictwie cywilnym, przepisy lotnicze dotyczące bezpieczeństwa i przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym. To tylko niektóre z kwestii omówionych podczas konferencji „CPK – Nowy wymiar bezpieczeństwa”. W trakcie spotkania eksperci z branży lotniczej mieli okazję wymienić doświadczenia pomocne w dalszych pracach nad budową Lotniska Solidarność.
Spotkanie, którego organizatorem była spółka Centralny Port Komunikacyjny, zgromadziło specjalistów z branży m.in. z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Polskich Linii Lotniczych LOT, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Europejskiej Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), a także ze służb, zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa – np. Policji, Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Kwestie bezpieczeństwa są kluczowe przy projektowaniu i budowie portu lotniczego. W CPK nie tylko pracujemy nad samą infrastrukturą pasażerską, ale także planujemy schemat funkcjonowania i zabezpieczenia lotniska wraz z węzłem kolejowym. Priorytetem jest dla nas to, jak zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom – mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Głównym celem spotkania było zintegrowanie kluczowych partnerów z sektora ochrony lotnictwa cywilnego, którzy mogą być zaangażowani w proces konsultacji, projektowania i wdrażania procedur bezpieczeństwa dla Portu Solidarność.

– To okazja do zaznajomienia z naszym projektem przedstawicieli kluczowych instytucji związanych z bezpieczeństwem i ochroną infrastruktury. Kolejne konsultacje będą miały miejsce na etapie szczegółowych uzgodnień dotyczących master planu Lotniska Solidarność – mówi Piotr Kasprzyk, dyr. Pionu Lotniskowego CPK. - W tej chwili zgodnie z zapowiedziami siłami własnymi i przy pomocy zakontraktowanych konsultantów przygotowujemy część dokumentacji da master plannera. Dotyczy to np. delimitacji, czyli szczegółowego określenia lotniska wewnątrz wyznaczonego obszaru – dodał Kasprzyk.

Centralny Port Komunikacyjny to projekt zakładający budowę Portu Solidarność w odległości 37 km na zachód od stolicy, tuż przy autostradzie A2 i na skrzyżowaniu przygotowywanych linii kolejowych dużych prędkości (Warszawa-Łódź-Poznań/Wrocław i tzw. CMK Północ CPK-Trójmiasto,) na obszarze ok. 30 km kw. Na terenie inwestycji trwają od ubiegłego roku zaawansowane badania przyrodnicze i terenowe oraz wykup nieruchomości.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Bydgoszcz: Jak idzie budowa mostu tramwajowego?

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Jak idzie budowa mostu tramwajowego?

11 sierpnia 2022

Wizz Air nagle zamyka bazę w Cardiff

Biznes i przemysł

Wizz Air nagle zamyka bazę w Cardiff

11 sierpnia 2022

Podstacje trakcyjne dla szprych CPK wciąż w zawieszeniu

Infrastruktura i lotniska

Podstacje trakcyjne dla szprych CPK wciąż w zawieszeniu

11 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5