Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Coraz bliżej powołania Rady Społecznej ds. CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-11-09 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ministerstwo Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Coraz bliżej powołania Rady Społecznej ds. CPK
fot. Rzeszów Jasionka
W piątek 8 listopada w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się spotkanie pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, wiceministra Mikołaja Wilda z wójtami elektami gmin, na terenie których planowane są inwestycje związane z Portem „Solidarność”. 
W trakcie spotkania omówiono propozycję trybu powołania i funkcjonowania Rady Społecznej ds. CPK. Będzie ona pełniła rolę ciała doradczego, mającego na celu usprawnienie współpracy pomiędzy Spółką Celową, odpowiedzialną za przygotowanie i realizację inwestycji związanych z CPK, a społecznościami lokalnymi gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.

Po co Rada?

– Chcemy, by w skład Rady Społecznej weszli przedstawiciele samorządu i grup szczególnie zainteresowanych inwestycją, m.in. rolników i przedsiębiorców. Dzięki nawiązaniu bliskiej współpracy z lokalnymi władzami oraz społecznościami uda nam się osiągnąć rozwiązania najkorzystniejsze, zarówno z punktu widzenia inwestora, jak i przedstawicieli gmin – powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Mikołaj Wild.

Przedstawicieli gmin poproszono o przedstawienie propozycji dotyczących organizacji Rady Społecznej. Samorządowcy mają także zaproponować zakres inwestycji w gminną infrastrukturę transportową i użyteczności publicznej, które mogłyby być realizowane w ramach rządowego programu wsparcia dla obszarów sąsiadujących z terenem inwestycji.

Ambitne założenia CPK

Port „Solidarność” ma stać się w perspektywie kilku lat najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną. W ramach projektu zostanie wybudowane nowoczesne lotnisko, którego lokalizacja planowana jest 40 km na zachód od Warszawy. Projekt zakłada ponadto intensywny rozwój sieci połączeń drogowych oraz kolejowych na terenie całego kraju. Umożliwią one przejazd pomiędzy Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie poniżej trzech godzin. Całkowita wartość inwestycji w jej pierwszym etapie wyniesie 35 mld złotych. Dzięki niej powstanie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolej do CPK – czy będzie spoiwem całej sieci?

Infrastruktura i lotniska

Kolej do CPK – czy będzie spoiwem całej sieci?

Roman Czubiński 01 listopada 2018

Prezes Bartolini Air: Jestem przeciwny CPK. Okęcie nie dochodzi do limitu przepustowości

Infrastruktura i lotniska

Prezes Bartolini Air: Jestem przeciwny CPK. Okęcie nie dochodzi do limitu przepustowości

Emilia Derewienko 17 października 2018

CPK nie zaszkodzi portom regionalnym

Infrastruktura i lotniska

CPK nie zaszkodzi portom regionalnym

Roman Czubiński 04 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5