Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bydgoszcz: Sierpniowe wyniki i informacja o nowych połączeniach


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-09-11 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Bydgoszcz Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Sierpniowe wyniki i informacja o nowych połączeniach
fot. Daniel Pach
Garść wieści z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Bydgoszcz-Szwederowo uzyskało w sierpniu wynik nieco gorszy od zeszłorocznego rekordu również uzyskanego w ósmym miesiącu roku. Lotnisko chwali się również nowymi kierunkami w siatce połączeń.
Port podsumował zeszłomiesięczne statystyki ruchu pasażerskiego. W drugiej połowie wakacyjnego szczytu obsłużono w Bydgoszczy 47 767 podróżnych, czyli o 0,35 proc. mniej niż w sierpniu ubiegłego roku, gdy z usług lotniska skorzystało 47 936 osób.

Bardziej szczegółowo

Należy jednak zauważyć, że sierpień 2018 roku był rekordowy w historii portu, a procentowy wzrost liczony rok do roku sięgnął wtedy aż 43,5 proc. Z drugiej strony, ten wynik osiągnięto przy 1023 operacjach lotniczych. W zeszłym miesiącu było ich zaś 1352. To najwyższa wartość w tej statystce w dziejach lotniska, a to powinno się przełożyć na pobicie rezultatu sprzed roku.

Co najważniejsze, z szerszej perspektywy patrząc, od początku roku w Bydgoszczy odprawiono 290 983 pasażerów, co przekłada się na 2,81 proc. wzrostu wobec najlepszego jak dotąd roku 2018. Ten zamknął się wynikiem 413,245 tys. podróżnych, co przyniosło imponujący wzrost na poziomie 24,7 proc. w stosunku rezultatów z 2017 roku. Widać więc, że teraz tempo spadło, ale nadal mówimy o zwiększaniu się liczby klientów.

Lotnisko myśli cały czas o budowaniu potencjału rozwojowego, a to oznacza inwestycje. Te rozpoczęte wraz z początkiem września to remont i przebudowa terminala w obszarze odlotów co pozwoli uzyskać dodatkową powierzchnię gastronomiczną. To daje możliwość zwiększenia przychodów z tzw. źródeł pozalotniczych. W końcu nie chodzi tylko o same potoki pasażerskie, ale i o to, żeby jak najlepiej na nich zarobić.

Nowe kierunki

Warszawa i Edynburg – to kolejne połączenia, jakie znajdą się w siatce bydgoskiego portu. W ferie ruszą zimowe loty do Izraela. Tirana i Bodrum to z kolei nowe kierunki na przyszłoroczne wakacje. Najważniejsza informacja to ogłoszenie wyczekiwanego połączenia do Warszawy. Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Loty zaczną się wraz z początkiem sezonu zimowego, czyli 28 października.

Kolejny kierunek pojawi się na bydgoskim lotnisku z końcem marca przyszłego roku. Loty dwa razy w tygodniu do Edynburga obsługiwać będzie Ryanair. Połączenie to zastąpi loty na mniejsze szkockie lotnisko, Glasgow Prestwick, które obecne jest w siatce połączeń do końca października tego roku. Szczegółowe informacje, w tym dni i godziny rejsów do Edynburga, podane zostaną w najbliższych tygodniach.

Nowości czekają również w obszarze przyszłorocznych ferii zimowych. Do Tel Avivu w Izraelu będziemy mogli polecieć z Bydgoszczy 25-go stycznia, 1-go oraz 8-go lutego. Oferty na loty i pobyty dostępne są w biurach podróży Kaszub Travel i Bydgostia.

W sprzedaży w biurach podróży dostępna jest już oferta na przyszłoroczny sezon letni. Poza cieszącymi się dużą popularnością lotami do Burgas, Antalyi, Zakynthos i Heraklionu pojawią się również dwa nowe kierunki – Tirana w Albanii i Bodrum w Turcji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Powrót lotów pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą

Pasażer i linie lotnicze

Powrót lotów pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą

Aleksander Domański 05 września 2019

Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych

inf. pras. oprac. ad 09 sierpnia 2019

Wieści z Bydgoszczy. Rozwojowi muszą towarzyszyć inwestycje

Infrastruktura i lotniska

Wieści z Bydgoszczy. Rozwojowi muszą towarzyszyć inwestycje

inf. pras. oprac. ad 02 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5