Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bydgoszcz: Ponad 35 tys. obsłużonych pasażerów w Q1


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-04-12 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Ponad 35 tys. obsłużonych pasażerów w Q1
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
35 569 pasażerów w pierwszym kwartale 2022 roku odprawił Port Lotniczy Bydgoszcz. W pierwszych trzech miesiącach roku wykonano 1504 operacje startów i lądowań nad Brdą. To dane, które wskazują na stabilizację sytuacji w lotnictwie cywilnym.
Początek 2022 roku to czas sukcesywnej odbudowy ruchu pasażerskiego na regionalnym lotnisku, a także czas kiedy w całej Europie zmagano się z piątą falą koronawirusa. Koniec lutego i marzec przyniósł jednak stabilizację.

Kraje takie jak Irlandia, czy Wielka Brytania rozpoczęły proces rezygnacji z obostrzeń wjazdowych dla pasażerów, początkowo tych, którzy posiadali Unijny Certyfikat COVID-19, a następnie dla wszystkich podróżujących. Także w Polsce zrezygnowano z obowiązku przedstawiania dowodu szczepień bądź negatywnego wyniku w kierunku SARS-COV-2. Te decyzje powodują, że coraz więcej osób decyduje się na podróże. Z dużą dozą ostrożności zakładać można, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost liczby pasażerów.

Warto przypomnieć, że letnia siatka połączeń to więcej lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polskie Linie Lotnicze LOT realizują rejsy do Warszawy sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Godziny lotów zostały dostosowane tak, aby z krótką nawet kilkudziesięciominutową przesiadką dostać się z Bydgoszczy do największych miast Europy, a także do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Więcej lotów z regionalnego portu oferuje irlandzki przewoźnik Ryanair. Rejsy do lotniska Londyn-Stansted realizowane są w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki, natomiast od maja rejsy będą odbywać się już sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do soboty. Do Dublina loty realizowane są dwa razy razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki i soboty. Wreszcie do Birmingham niskokosztowiec z Irlandii lata trzy razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, podobnie jak do portu Londyn-Luton, z tym, że we wtorki, czwartki i niedziele. 

Uzupełnieniem rozkładu rejsów znad Brdy czarterowe loty z regionalnego lotniska. Biura podróży oferują bowiem będą od czerwca wypoczynek m.in. na Riwierze Tureckiej, greckich wyspach, czy w Bułgarii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5