Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Bruksela: Prawie sześć razy więcej pasażerów w marcu niż przed rokiem


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-04-14 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bruksela: Prawie sześć razy więcej pasażerów w marcu niż przed rokiem
fot. Brussels Airport
Port lotniczy Bruksela obsłużył w marcu bieżącego roku ponad 1,1 mln pasażerów. To wciąż mniej o 44 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem sprzed trzech lat, ale niemal sześć razy więcej niż przed rokiem. Wolumeny cargo były tylko nieznacznie słabsze od tych z marca 2021 roku.
Dokładnie 1 128 791 pasażerów odprawionych na lotnisku stolicy Belgii oznacza wzrost o 504 proc. w odniesieniu do trzeciego miesiąca ubiegłego roku, kiedy doliczono się zaledwie 187 tys. podróżnych. Niemniej w marcu 2019 roku było ich prawie 2 mln.

Udział pasażerów transferowych osiągnął poziom 14 proc. To w porównaniu z tym samym okresem sprzed trzech lat oznacza spadek o 4 proc.Dziesięć najczęściej odwiedzanych krajów w marcu przez podróżujących wylatujących z Brukseli to były odpowiednio Hiszpania, Włochy, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria, Francja, Turcja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Maroko. Z kolei dziesięć najpopularniejszych kierunków to były Madryt, Barcelona, ​​Lizbona, Rzym, Genewa, Mediolan, Stambuł, Malaga, Dubaj i Londyn.

Wolumeny obsłużonych ładunków na lotnisku w Brukseli były słabsze tylko o 3 proc. w odniesieniu do tych z marca 2021 roku. Względem tego samego miesiąca sprzed trzech lat były jednak wyższe o 16,6 proc. Największym regionem eksportowym i drugim co do wielkości importowym pozostała Azja. W tym drugim zestawieniu drugi miesiąc z rzędu na czele jest Afryka. Wzrost importowanych wolumenów cargo z Czarnego Lądu osiągnął poziom 30 proc. w porównaniu z danymi z marca ubiegłego roku.

Port lotniczy Bruksela obsłużył w trzecim miesiącu bieżącego roku 13 129 operacji lotniczych. To wzrost o 154 proc. w odniesieniu do marca 2021 roku. Liczba rejsów pasażerskich zwiększyła się natomiast o 348 proc. Każdy lot ze stolicy Belgii miał średnio 119 pasażerów na pokładzie samolotów. To dziesięć mniej aniżeli w tym samym okresie sprzed trzech lat. Liczba rejsów cargo spadła z kolei o 2,5 proc. w stosunku do marca 2021 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5