Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World

Dalej Wstecz
Autor:

Avgeek

Data publikacji:
10-09-2021
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/British Airways

Podziel się ze znajomymi:

Linie British Airways uruchomiły we wtorek (7 września) nowy program zrównoważonego rozwoju - BA Better World. Przewoźnik zapowiedział, że oznacza to dalsze zobowiązanie do umieszczenia zrównoważonego rozwoju w centrum swojej działalności, od zmniejszenia emisji i odpadów oraz pozytywnego wkładu w społeczności, którym służą, do tworzenia wspaniałego miejsca pracy dla ludzi w celu budowania rozwijającego się i odpowiedzialnego biznesu.

Podczas specjalnego spotkania w bazie technicznej British Airways na londyńskim Heathrow linia zaprezentowała nowy wygląd jednego ze swoich najbardziej paliwooszczędnych samolotów krótkodystansowych,A320neo o rejestracji G-TTNA, który został pomalowany w nowe barwy zrównoważonego rozwoju BA Better World w ramach partnerstwa z Airbusem.

British Airways od dawna przewodzi wysiłkom branży lotniczej na rzecz obniżenia emisyjności. W 1992 roku była pierwszą linią, która poinformowała o swoim śladzie węglowym. W 2002 roku stała się pierwszym przewoźnikiem, która uczestniczył w brytyjskim handlu emisjami. W 2019 roku spółka macierzysta British Airways, IAG, stała się pierwszą grupą lotniczą na świecie, która zobowiązała się do zerowej emisji CO2 netto do 2050 roku, a w ubiegłym roku British Airways stała się pierwszą dużą linią, która dobrowolnie zrównoważyła wszystkie emisje ze swoich lotów krajowych.

- Z BA Better World jesteśmy w naszej najważniejszej podróży do tej pory - do lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości i takiej, która zapewni długoterminowy sukces naszego biznesu. Jesteśmy świadomi, że jesteśmy odpowiedzialni za zmniejszenie naszego wpływu na planetę i mamy szczegółowy plan osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r., w tym inwestowanie w bardziej paliwooszczędne samoloty, poprawę naszej wydajności operacyjnej i inwestowanie w rozwój zrównoważonego paliwa lotniczego i samolotów o zerowej emisji - powiedział Sean Doyle, dyrektor generalny i prezes British Airways.

Po zaprezentowaniu nowego malowania samolotów, British Airways ogłosiły współpracę z bp, zobowiązując się do pozyskiwania zrównoważonego paliwa lotniczego dla wszystkich swoich lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas brytyjskiego szczytu klimatycznego COP26, który odbędzie się w Glasgow pod koniec tego roku. Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) jest mieszane z tradycyjnym paliwem do silników odrzutowych w celu spełnienia norm certyfikacji paliwa lotniczego. Paliwo SAF dostarczane na okres COP26 zapewnia redukcję emisji dwutlenku węgla w cyklu życia nawet o 80 proc. w porównaniu z tradycyjnym paliwem do silników odrzutowych.

- Cieszę się, że dzięki naszej nowej współpracy z bp, jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w wystarczającą ilość zrównoważonego paliwa lotniczego dla wszystkich naszych lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas COP26, co znacznie zmniejszy emisję związaną z przewozem naszych klientów do i z COP26 nawet o 80 proc. w porównaniu z tradycyjnym paliwem lotniczym. Zobowiązanie to w odniesieniu do COP26 stanowi dodatek do obowiązkowego handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, który już prowadzimy w Wielkiej Brytanii, a także do naszych własnych dobrowolnych kompensacji emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do naszych lotów krajowych w Wielkiej Brytanii - dodał Doyle.

Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii British Airways ogłosiły również, że od dziś ich klienci mogą kupować zrównoważone paliwo lotnicze, aby zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez organizację non-profit Pure Leapfrog. Jest to dodatek do istniejącej opcji dla klientów, aby zrównoważyć swoje emisje.

Współpraca z bp stanowi część długoterminowego zaangażowania British Airways w rozwój i wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego. Spółka International Airlines Group (IAG) zainwestuje 400 mln dolarów amerykańskich w ciągu najbliższych 20 lat w rozwój SAF, a British Airways nawiązały współpracę z wieloma firmami technologicznymi i paliwowymi w celu opracowania zakładów SAF i zakupu paliwa, w tym z Velocys w Wielkiej Brytanii i LanzaJet w USA. BA, w ramach zobowiązania IAG, niedawno oświadczyły, że do 2030 roku będą pokrywać 10 proc. swojego zapotrzebowania na paliwo SAF.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z British Airways dostarczając zrównoważone paliwo lotnicze w odniesieniu do wszystkich jego lotów z Londynu do Glasgow i Edynburga na wydarzenie COP26. Nasze firmy łączą długoletnie relacje i będą kontynuować współpracę w zakresie inicjatyw związanych z dostawami zrównoważonego paliwa lotniczego na bieżąco. W bp chcemy pomóc w dekarbonizacji przemysłu lotniczego i będziemy nadal współpracować z interesariuszami z branży i rządami, aby zbadać realne opcje, które pomogą w szerszym skalowaniu zrównoważonego paliwa lotniczego - powiedział Martin Thomsen, dyrektor generalny działu lotniczego bp.

Wiele lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas COP26 będzie obsługiwanych przez airbusa A320neo BA Better World.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z BA w tej podróży i czujemy się dumni, że BA wybrało jeden z naszych A320neo, aby podkreślić znaczenie zrównoważonego rozwoju dla przyszłości branży. Samolot ten charakteryzuje się o 20 proc. mniejszym spalaniem paliwa i emisją CO2 w porównaniu do A320ceo oraz o 50 proc. mniejszym poziomem hałasu, więc jest to świetny wybór i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć nowe malowanie na niebie. BA jest zaangażowana w zrównoważoną przyszłość i pozytywny wkład w łagodzenie zmian klimatycznych i adaptację do nich. Osiągniemy ambicję przemysłu o zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku dzięki współpracy i współdziałaniu, a ta inicjatywa jest tego wyraźnym przykładem - powiedziała Julie Kitcher, wiceprezes wykonawczy ds. korporacyjnych i komunikacji w firmie Airbus oraz członek brytyjskiej rządowej Rady Jet Zero.

Podczas konferencji linia zaprezentowała niektóre z inicjatyw, które wprowadziła w celu poprawy zrównoważonego rozwoju w powietrzu i na ziemi, w tym przejście z oleju napędowego na elektryczne pojazdy pchające zasilane energią odnawialną oraz usunięcie ciężaru ze swoich samolotów poprzez wprowadzenie lżejszych foteli, wózków cateringowych, magazynów pokładowych i papierowych instrukcji. Przedstawiono również wysiłki zmierzające do wyeliminowania plastiku jednorazowego użytku i pozyskiwania większej ilości produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym kołdry w klasie pierwszej i zestawów wypoczynkowych World Traveller Plus.

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju BA nie skupia się wyłącznie na naszej planecie, a dwa kolejne priorytety koncentrują się na ludziach i prowadzeniu odpowiedzialnego biznesu. Przewoźnik ogłosi również nowy fundusz społeczny BA Better World Community Fund, który ma na celu wspieranie pozytywnych działań podejmowanych przez linie lotnicze w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, a także zobowiązał się do podjęcia pozytywnych działań w wielu innych obszarach swojej działalności.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

EVE. Oto przyszłość transportu w miastach (wizualizacje)

Biznes i przemysł

EVE. Oto przyszłość transportu w miastach (wizualizacje)

Łukasz Malinowski 23 marca 2023

Lufthansa wdroży A380 na rejsach do Bostonu i Nowego Jorku

Pasażer i linie lotnicze

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

British Airways po dłuższej przerwie wracają do Chin

Pasażer i linie lotnicze

British Airways po dłuższej przerwie wracają do Chin

Avgeek 04 lutego 2023

British Airways zaprezentowały nowe mundury i uniformy

Pasażer i linie lotnicze

Dwunasta trasa British Airways do Francji i rywalizacja z easyJet

Pasażer i linie lotnicze

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

EVE. Oto przyszłość transportu w miastach (wizualizacje)

Biznes i przemysł

EVE. Oto przyszłość transportu w miastach (wizualizacje)

Łukasz Malinowski 23 marca 2023

Lufthansa wdroży A380 na rejsach do Bostonu i Nowego Jorku

Pasażer i linie lotnicze

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

British Airways po dłuższej przerwie wracają do Chin

Pasażer i linie lotnicze

British Airways po dłuższej przerwie wracają do Chin

Avgeek 04 lutego 2023

British Airways zaprezentowały nowe mundury i uniformy

Pasażer i linie lotnicze

Dwunasta trasa British Airways do Francji i rywalizacja z easyJet

Pasażer i linie lotnicze

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5