Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-09-10 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/British Airways

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World
Fot. British Airways
British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World
British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World
British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World
British Airways uruchomiły program zrównoważonego rozwoju BA Better World
Linie British Airways uruchomiły we wtorek (7 września) nowy program zrównoważonego rozwoju - BA Better World. Przewoźnik zapowiedział, że oznacza to dalsze zobowiązanie do umieszczenia zrównoważonego rozwoju w centrum swojej działalności, od zmniejszenia emisji i odpadów oraz pozytywnego wkładu w społeczności, którym służą, do tworzenia wspaniałego miejsca pracy dla ludzi w celu budowania rozwijającego się i odpowiedzialnego biznesu.
Podczas specjalnego spotkania w bazie technicznej British Airways na londyńskim Heathrow linia zaprezentowała nowy wygląd jednego ze swoich najbardziej paliwooszczędnych samolotów krótkodystansowych,A320neo o rejestracji G-TTNA, który został pomalowany w nowe barwy zrównoważonego rozwoju BA Better World w ramach partnerstwa z Airbusem.

British Airways od dawna przewodzi wysiłkom branży lotniczej na rzecz obniżenia emisyjności. W 1992 roku była pierwszą linią, która poinformowała o swoim śladzie węglowym. W 2002 roku stała się pierwszym przewoźnikiem, która uczestniczył w brytyjskim handlu emisjami. W 2019 roku spółka macierzysta British Airways, IAG, stała się pierwszą grupą lotniczą na świecie, która zobowiązała się do zerowej emisji CO2 netto do 2050 roku, a w ubiegłym roku British Airways stała się pierwszą dużą linią, która dobrowolnie zrównoważyła wszystkie emisje ze swoich lotów krajowych.

- Z BA Better World jesteśmy w naszej najważniejszej podróży do tej pory - do lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości i takiej, która zapewni długoterminowy sukces naszego biznesu. Jesteśmy świadomi, że jesteśmy odpowiedzialni za zmniejszenie naszego wpływu na planetę i mamy szczegółowy plan osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r., w tym inwestowanie w bardziej paliwooszczędne samoloty, poprawę naszej wydajności operacyjnej i inwestowanie w rozwój zrównoważonego paliwa lotniczego i samolotów o zerowej emisji - powiedział Sean Doyle, dyrektor generalny i prezes British Airways.

Po zaprezentowaniu nowego malowania samolotów, British Airways ogłosiły współpracę z bp, zobowiązując się do pozyskiwania zrównoważonego paliwa lotniczego dla wszystkich swoich lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas brytyjskiego szczytu klimatycznego COP26, który odbędzie się w Glasgow pod koniec tego roku. Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) jest mieszane z tradycyjnym paliwem do silników odrzutowych w celu spełnienia norm certyfikacji paliwa lotniczego. Paliwo SAF dostarczane na okres COP26 zapewnia redukcję emisji dwutlenku węgla w cyklu życia nawet o 80 proc. w porównaniu z tradycyjnym paliwem do silników odrzutowych.

- Cieszę się, że dzięki naszej nowej współpracy z bp, jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w wystarczającą ilość zrównoważonego paliwa lotniczego dla wszystkich naszych lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas COP26, co znacznie zmniejszy emisję związaną z przewozem naszych klientów do i z COP26 nawet o 80 proc. w porównaniu z tradycyjnym paliwem lotniczym. Zobowiązanie to w odniesieniu do COP26 stanowi dodatek do obowiązkowego handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, który już prowadzimy w Wielkiej Brytanii, a także do naszych własnych dobrowolnych kompensacji emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do naszych lotów krajowych w Wielkiej Brytanii - dodał Doyle.

Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii British Airways ogłosiły również, że od dziś ich klienci mogą kupować zrównoważone paliwo lotnicze, aby zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez organizację non-profit Pure Leapfrog. Jest to dodatek do istniejącej opcji dla klientów, aby zrównoważyć swoje emisje.

Współpraca z bp stanowi część długoterminowego zaangażowania British Airways w rozwój i wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego. Spółka International Airlines Group (IAG) zainwestuje 400 mln dolarów amerykańskich w ciągu najbliższych 20 lat w rozwój SAF, a British Airways nawiązały współpracę z wieloma firmami technologicznymi i paliwowymi w celu opracowania zakładów SAF i zakupu paliwa, w tym z Velocys w Wielkiej Brytanii i LanzaJet w USA. BA, w ramach zobowiązania IAG, niedawno oświadczyły, że do 2030 roku będą pokrywać 10 proc. swojego zapotrzebowania na paliwo SAF.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z British Airways dostarczając zrównoważone paliwo lotnicze w odniesieniu do wszystkich jego lotów z Londynu do Glasgow i Edynburga na wydarzenie COP26. Nasze firmy łączą długoletnie relacje i będą kontynuować współpracę w zakresie inicjatyw związanych z dostawami zrównoważonego paliwa lotniczego na bieżąco. W bp chcemy pomóc w dekarbonizacji przemysłu lotniczego i będziemy nadal współpracować z interesariuszami z branży i rządami, aby zbadać realne opcje, które pomogą w szerszym skalowaniu zrównoważonego paliwa lotniczego - powiedział Martin Thomsen, dyrektor generalny działu lotniczego bp.

Wiele lotów pomiędzy Londynem, Glasgow i Edynburgiem podczas COP26 będzie obsługiwanych przez airbusa A320neo BA Better World.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z BA w tej podróży i czujemy się dumni, że BA wybrało jeden z naszych A320neo, aby podkreślić znaczenie zrównoważonego rozwoju dla przyszłości branży. Samolot ten charakteryzuje się o 20 proc. mniejszym spalaniem paliwa i emisją CO2 w porównaniu do A320ceo oraz o 50 proc. mniejszym poziomem hałasu, więc jest to świetny wybór i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć nowe malowanie na niebie. BA jest zaangażowana w zrównoważoną przyszłość i pozytywny wkład w łagodzenie zmian klimatycznych i adaptację do nich. Osiągniemy ambicję przemysłu o zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku dzięki współpracy i współdziałaniu, a ta inicjatywa jest tego wyraźnym przykładem - powiedziała Julie Kitcher, wiceprezes wykonawczy ds. korporacyjnych i komunikacji w firmie Airbus oraz członek brytyjskiej rządowej Rady Jet Zero.

Podczas konferencji linia zaprezentowała niektóre z inicjatyw, które wprowadziła w celu poprawy zrównoważonego rozwoju w powietrzu i na ziemi, w tym przejście z oleju napędowego na elektryczne pojazdy pchające zasilane energią odnawialną oraz usunięcie ciężaru ze swoich samolotów poprzez wprowadzenie lżejszych foteli, wózków cateringowych, magazynów pokładowych i papierowych instrukcji. Przedstawiono również wysiłki zmierzające do wyeliminowania plastiku jednorazowego użytku i pozyskiwania większej ilości produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym kołdry w klasie pierwszej i zestawów wypoczynkowych World Traveller Plus.

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju BA nie skupia się wyłącznie na naszej planecie, a dwa kolejne priorytety koncentrują się na ludziach i prowadzeniu odpowiedzialnego biznesu. Przewoźnik ogłosi również nowy fundusz społeczny BA Better World Community Fund, który ma na celu wspieranie pozytywnych działań podejmowanych przez linie lotnicze w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, a także zobowiązał się do podjęcia pozytywnych działań w wielu innych obszarach swojej działalności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
British Airways usunęły A380 z rozkładów rejsów w sezonie zimowym

Biznes i przemysł

British Airways usunęły A380 z rozkładów rejsów w sezonie zimowym

Rafał Dybiński 04 września 2021

British Airways odkładają wznowienie lotów do Buenos Aires przez Sao Paulo

Pasażer i linie lotnicze

British Airways odkładają wznowienie lotów do Buenos Aires przez Sao Paulo

Rafał Dybiński 27 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5