Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Brak ofert w przetargu CPK na system IT. "Skorzystamy z rozwiązania pomostowego"


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-12-27 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Brak ofert w przetargu CPK na system IT. "Skorzystamy z rozwiązania pomostowego"
fot. CPK
Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia "Puls Biznesu" dotarł do informacji o braku ofert w przetargu Centralnego Portu Komunikacyjnego na system IT za blisko 70 mln zł. Dlaczego tak się stało? Wyjaśnił nam Konrad Majszyk, rzecznik CPK.
– Przedmiotem postępowania był zakup specjalistycznego oprogramowania klasy EDMS, którego zadaniem jest zarządzanie danymi w sposób zintegrowany i wsparcie funkcjonowania metodyki BIM podczas projektowania i budowy inwestycji CPK – ujawnił Majszyk.

Zamówienie obejmowało zakup, wdrożenie i integrację systemu EDMS na infrastrukturze IT spółki CPK wraz z przeprowadzeniem szkoleń, usługą utrzymania, serwisowania i gwarancji, a opcjonalnie: rozwoju i rozbudowy (przez sześć lat).

– W trakcie postępowania otrzymaliśmy ponad 140 zapytań od ośmiu potencjalnych oferentów. To właśnie na ich życzenie m.in. zmodyfikowaliśmy specyfikację istotnych warunków zamówienia, uelastyczniliśmy zakładane warunki współpracy i wydłużyliśmy termin na składanie ofert – podkreślił rzecznik CPK.

Mimo to w przetargu nie została złożona żadna oferta, w związku z czym został on unieważniony. – W tej sytuacji korzystamy z istniejącego rozwiązania pomostowego. Unieważnienie postępowania nie powinno mieć negatywnego przełożenia na harmonogram prac ani na realizowane kontrakty – zapewnia Majszyk.

Jak dodał nam rzecznik CPK wdrożenie w pełni funkcjonalnego narzędzia klasy EDMS jest konieczne dla zabezpieczenia prac projektowych. – W tym celu spółka podjęła decyzję o kontraktowaniu poszczególnych modułów odrębnymi postępowaniami zakupowymi – podsumował Majszyk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bliżej do KDP na linii Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Fabryczna

Infrastruktura i lotniska

Bliżej do KDP na linii Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Fabryczna

Redakcja/inf. pras. 27 grudnia 2021

CPK i kolej do portu dopisane do europejskiej sieci TEN-T

Infrastruktura i lotniska

CPK i kolej do portu dopisane do europejskiej sieci TEN-T

redakcja 23 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5