Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek! (aktualizacja)


Wstecz Dalej

Autor:

redakcja

Data publikacji:
2020-12-20 20:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Radio Zet

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek! (aktualizacja)
fot. PLL LOT
– Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – poinformował w niedzielę późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. To reakcja na informację o pojawieniu się nowego szczepu koronawirusa, który ma być bardziej zaraźliwy niż dotychczasowy.
W poniedziałek rano ma się odbyć posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiane mają być dalsze działania związane z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Początkowo na spotkaniu tym miały także zapaść decyzje o ewentualnym ograniczeniu lotu, ale oficjalne informacje pojawiły się wcześniej. – Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – poinformował w niedzielę późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. To reakcja na informację o pojawieniu się nowego szczepu koronawirusa, który ma być bardziej zaraźliwy niż dotychczasowy.


Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał także dyspozycję Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu dyspozycję by od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii.

O pojawieniu się nowej odmiany koronawirusa SARS-CoV-2 poinformowały brytyjskie służby medyczne 14 grudnia tego roku. Dotąd miało zostać nim zarażonych ponad 6 tys. osób, głównie na południu oraz w południowo-wschodniej części kraju. Pojedyncze przypadki miały także zostać wykryte w Niderlandach i Danii. Nowy wariant wirusa wywołującego COVID-19 ma się rozprzestrzeniać szybciej, ale nie ma dowodów na to, że powoduje cięższy przebieg choroby lub jest odporny na szczepionkę.

Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 900 tys. Polaków. Wielu z niech tradycyjnie wraca do kraju na święta. Fala powrotów rozpoczęła się już kilka dni temu, co wielu komentatorom pozwala zakładać, że zmutowana wersja wirusa już trafiła nad Wisłę. 

W obawie przed zwiększoną liczbą zakażeń zakazy lotów wprowadziła już większość państw Unii Europejskiej oraz wiele innych państw na całym świecie.

Wprowadzone już zakazy odprowadziły także do ograniczenia kursowania pociągów Eurostar pomiędzy Londynem a miastami na kontynencie. W poniedziałek nie pojadą pociągi do Paryża, Brukseli i Amsterdamu. Podobnie będzie zapewne we wtorek, ale połączenia pomiędzy Londynem a Paryżem mogą zostać zachowane. Taki scenariusz wydaje się w obecnej sytuacji jednak co raz mniej prawdopodobny. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Znamy szczegóły pomocy za 2,9 mld zł

Biznes i przemysł

LOT: Znamy szczegóły pomocy za 2,9 mld zł

Łukasz Malinowski 19 grudnia 2020

LOT przedłuży połączenie krajowe między Pragą a Ostrawą

Pasażer i linie lotnicze

LOT przedłuży połączenie krajowe między Pragą a Ostrawą

Emilia Derewienko 18 grudnia 2020

LOT przedłuża bezpłatną zmianę rezerwacji do 31 marca 2021 roku

Pasażer i linie lotnicze

LOT przedłuża bezpłatną zmianę rezerwacji do 31 marca 2021 roku

inf. pras. 17 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5