Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Babimost w górę, w planach nowe trasy i inwestycje


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-08-23 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Babimost w górę, w planach nowe trasy i inwestycje
fot. Port Lotniczy Zielona Góra
Marszałek województwa lubuskiego rozmawia o możliwościach rozwoju lotniska w Babimoście. W planach jest m.in. intensyfikacja siatki połączeń, czy budowa parkingu dla podróżnych.
Babimojskie lotnisko od momentu pojawienia się w porcie PLL LOT odnotowuje imponujące wzrosty. W sumie, za pierwszych siedem miesięcy bieżącego roku odnotowano tu wynik o 55 proc. lepszy niż w ubiegłym roku. Jest się z czego cieszyć, ale na tym przedstawiciele lotniska nie poprzestają. Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, uczestniczyła ostatnio w spotkaniu z Jackiem Plisem, doradcą ds. lotniskowych i innymi pracownikami urzędu marszałkowskiego, rozmawiając o przyszłości lotniska.

Obecnie, na realizację połączeń PLL LOT między Babimostem a Warszawą samorząd województwa przeznacza 7,5 mln zł rocznie. 2 mln dodaje miasto. PLL LOT realizują swoje połączenie od marca bieżącego roku. Wcześniej trasa, z dużo gorszym skutkiem, realizowana była przez przewoźnika Sprint Air. Narodowy przewoźnik połączenie ze stolicą realizuje pięć razy w tygodniu, na pokładach samolotów Bombardier Q400, które zabierają na pokład maksymalnie 78 pasażerów.

Dzięki temu, że połączenie z Lubuskiego do stolicy obsługuje LOT, znalazło się ono w siatce połączeń międzynarodowych. Oznacza to, że wylatując z Babimostu mamy szansę na transfer do różnych destynacji, m.in. do Amsterdamu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Londynu, Zurychu, Warszawy, Krakowa, Wilna, Wiednia, Mediolanu, Pragi, Budapesztu, Dusseldorfu, Frankfurtu n. Menem czy Madrytu.

Nowe plany lotniska mówią o wypełnieniu obecnej luki w codziennych lotach (przylot w środę i wylot w czwartek) oraz nowych popołudniowych połączeniach, które miałyby zostać uruchomione od listopada bądź najpóźniej od nowego roku.

Swoje plany na babimojskie lotnisko ma też Przedsiębiorstwo Państwowe Polskie Porty Lotnicze, które zarządza portem. Chodzi o przebudowę terminalu odlotów i budowę parkingu dla podróżnych. Samorząd planuje zaś wsparcie budowy obwodnicy Klępska, Janowca i Kramska. Inwestycja ułatwi komunikację w okolicach lotniska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Babimost: Lotnisko notuje wzrosty dzięki obecności PLL LOT

Infrastruktura i lotniska

Babimost: Lotnisko notuje wzrosty dzięki obecności PLL LOT

Justyna Urbaniak 17 lipca 2017

Z Babimostu do Balic w niespełna 3 godziny?

Pasażer i linie lotnicze

Z Babimostu do Balic w niespełna 3 godziny?

Emilia Derewienko 30 czerwca 2017

Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Infrastruktura i lotniska

Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Emilia Derewienko 23 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5