Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Babimost: prawie 100 pasażerów więcej niż w styczniu


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-03-07 15:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Babimost: prawie 100 pasażerów więcej niż w styczniu
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost obsłużył w lutym 2018 r. 1658 osób. Oznacza to wzrost aż o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W tamtym okresie z Babimostu skorzystało 655 pasażerów.
Zainteresowanie rejsami z Zielonej Góry rośnie. W najkrótszym miesiącu roku w Babimoście odprawiono prawie o 100 pasażerów więcej niż miesiąc wcześniej (styczeń 2018 – 1562 osoby). W najbliższym czasie w Porcie Lotniczym Zielona Góra ruch znów się zwiększy. Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji.

Połączenia do Antalyi w Turcji oraz do Warny w Bułgarii będą realizowane od 30 maja. To pierwsze połączenia czarterowe w historii zielonogórskiego lotniska. Obecnie z portu realizowane jest jedno połączenie lotnicze z Warszawą. Samorząd województwa na realizację połączenia z Warszawą przeznacza 7,5 mln zł rocznie. 2 mln zł daje miasto.

Kilka dni temu miasto Zielona Góra rozpisało jednak przetarg na uruchomienie stąd połączeń międzynarodowych. Połączenia mają być realizowane od 2018 do 2020 roku. W przetargu zaznaczono, iż w sezonie letnim 2018 ma to być nie mniej niż 20 rotacji lotniczych do minimum dwóch destynacji turystycznych lub wakacyjnych. W lotniczym sezonie letnim 2019 ilość destynacji wzrośnie do 30, natomiast w 2020 – do 40, przy minimum trzech destynacjach turystycznych lub wakacyjnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Milion pasażerów na Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Milion pasażerów na Lotnisku Chopina

Magdalena Wosińska 07 marca 2018

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Emilia Derewienko 02 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5