Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Babimost: Jeszcze w tym roku wystartują połączenia międzynarodowe?


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-02-02 11:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy,pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Babimost: Jeszcze w tym roku wystartują połączenia międzynarodowe?
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
Zielona Góra planuje dofinansowanie lotniska w Babimoście łączną kwotą 4,65 mln zł, która ma zostać rozdysponowana przez najbliższe trzy lata. Pieniądze mają być przeznaczone na dofinansowanie lotów międzynarodowych.
Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zapewnił, że kwota dofinansowania babimojskiego lotniska została już ustalona. W tym roku na dofinansowanie lotów międzynarodowych miasto chce przeznaczyć 1,5 mln zł. W następnym kwota ta miałaby wzrosnąć do 1,85 mln zł a w 2020 – wynosić 1,3 mln zł.

Uchwała dotycząca dofinansowania lotów międzynarodowych została przegłosowana jednogłośnie. Oznacza to, że jeszcze w tym roku miasto powinno podjąć starania dotyczące pozyskania atrakcyjnego połączenia do jednego z zagranicznych miast.

O uruchomieniu międzynarodowych połączeń w Babimoście mówi się od lat. Wcześniej temat podejmowała marszałek województwa Elżbieta Polak, która obiecywała, że w przyszłości z Babimostu będą obsługiwane połączenia do 3-5 portów lotniczych w Europie. W ubiegłym roku marszałek wspominała również, że zabezpieczono środki na ten cel w budżecie województwa. Mówiono wówczas, że kwota ta będzie sięgać 7 mln zł.

Obecnie z babimojskiego lotniska realizowane jest zaledwie jedno połączenie z Warszawą. Samorząd województwa na realizację lotów do stolicy przeznacza 7,5 mln zł rocznie. 2 mln dodaje miasto. PLL LOT realizują swoje połączenie od marca bieżącego roku. Wcześniej trasa, z dużo gorszym skutkiem, realizowana była przez przewoźnika Sprint Air. 

Dzięki temu, że połączenie z Lubuskiego do stolicy obsługuje LOT, znalazło się ono w siatce połączeń międzynarodowych. Oznacza to, że wylatując z Babimostu mamy szansę na transfer do różnych destynacji, m.in. do Amsterdamu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Londynu, Zurychu, Warszawy, Krakowa, Wilna, Wiednia, Mediolanu, Pragi, Budapesztu, Dusseldorfu, Frankfurtu n. Menem czy Madrytu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W Babimoście ponad 100-proc. wzrost rok do roku

Infrastruktura i lotniska

W Babimoście ponad 100-proc. wzrost rok do roku

Justyna Urbaniak 04 stycznia 2018

Babimost: 60-procentowy wzrost liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Babimost: 60-procentowy wzrost liczby pasażerów

Emilia Derewienko 24 października 2017

Babimost z kolejnym certyfikatem ULC

Infrastruktura i lotniska

Babimost z kolejnym certyfikatem ULC

Justyna Urbaniak 25 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5