Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

British Airways od początku roku rekompensuje emisje z lotów krajowych


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2020-01-03 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

British Airways od początku roku rekompensuje emisje z lotów krajowych
fot. Piotr Bożyk
British Airways (BA) rozpoczęły kompensować emisje ze wszystkich swoich lotów krajowych w Wielkiej Brytanii w ramach działania, aby do 2050 r. uzyskać neutralność emisji CO2. Od 1 stycznia 2020 r. emisje z lotów BA są kompensowane poprzez inwestycje w zweryfikowane projekty redukcji CO2 na całym świecie.
Rozpoczęcie kompensacji, to decyzja podjęta przez linię w ub. roku, o której informowaliśmy w październiku 2019 w artykule "BA od przyszłego roku chce zrekompensować emisje z lotów krajowych".

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu przewoźnika, BA obsługuje 75 lotów krajowych dziennie na trasach łączących Londyn z Manchesterem, Leeds, Newcastle, Wyspą Man, Edynburgiem, Glasgow, Aberdeen, Belfastem, Inverness i Jersey. Oprócz planu kompensacji na tych trasach, brytyjski przewoźnik planuje osiągnąć swój cel zerowej emisji netto, latając bardziej oszczędnymi samolotami, inwestując w zrównoważone paliwa i zmieniając procedury operacyjne.

Firma macierzysta, International Airlines Group (IAG) zainwestowała już 400 milionów dolarów w partnerstwo z firmą Velocys zajmującą się paliwami odnawialnymi, która buduje zakład do przetwarzania odpadów z gospodarstw domowych i odpadów handlowych na zrównoważone paliwo lotnicze.

- Wiemy, że liczba podróży lotniczych stale rośnie, ale wiemy też, że nasza przyszłość musi być zrównoważona. Rozwiązanie złożonego problemu zmian klimatu wymaga wielopłaszczyznowej reakcji, a zrównoważenie emisji na wszystkich lotach w Wielkiej Brytanii to tylko jeden krok, który podejmujemy w celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko, przy jednoczesnym znalezieniu większej liczby rozwiązań mających na celu obniżenie emisyjności. Nasze projekty redukcji emisji są starannie dobierane, aby zapewnić ich skuteczność i rzeczywistą redukcję emisji dwutlenku węgla, a także korzyści ekonomiczne, społeczne i środowiskowe - stwierdził prezes BA Alex Cruz.

Tymczasem klienci BA latający poza Wielką Brytanią już od dłuższego czasu mogą skorzystać z narzędzia kompensacyjnego BA, aby uczynić swoje loty neutralnymi pod względem emisji CO2, umożliwiając im obliczanie emisji i udział w projektach redukcji CO2 w Peru, Sudanie i Kambodży. Przykładowy dodany koszt do ceny lotu w obie strony z Londynu do Madrytu, to 1 funt (około 5 zł) oraz około 15 funtów dla biletu klasy biznes między Londynem a Nowym Jorkiem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Airbusy Air Belgium znów pomogą. Tym razem na trasie do Toronto

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Airbusy Air Belgium znów pomogą. Tym razem na trasie do Toronto

Aleksander Domański 30 grudnia 2019

British Airways i China Southern zacieśniają współpracę

Pasażer i linie lotnicze

British Airways i China Southern zacieśniają współpracę

Aleksander Domański 18 grudnia 2019

Wizz Air chce zakazu biznes klasy. Ostrze krytyki wymierzone w Lufthansę

Biznes i przemysł

Wizz Air chce zakazu biznes klasy. Ostrze krytyki wymierzone w Lufthansę

Magdalena Romanowska 07 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5