Partner serwisu
Pasażer i linie lotnicze

Największy lotniczy hackathon w Europie już w maju!

Dalej Wstecz
Autor:

AviaTech

Data publikacji:
16-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
16-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. AviaTech

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Największy lotniczy hackathon w Europie już w maju!
fot. AviaTech
Nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia największego lotniczego hackathonu w Polsce, w którym pula nagród wynosi już ponad 100 000 złotych. W dniach 18-19 maja Mielec stanie się stolicą lotnictwa zarówno na podkarpaciu jak i w całym kraju. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma otwarty umysł i kreatywne, często nieszablonowe pomysły. Zapraszamy makerów, artystów, programistów, naukowców, projektantów, storytellerów, designerów, konstruktorów, technologów, innowatorów oraz wszystkie otwarte, kreatywne głowy, które chcą się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez branżę lotniczą.

– I Podkarpacki Hackathon - AviaTech Challenge to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju, i na całym świecie. Hackathon będzie w 100% poświęcony zagadnieniom związanym z branżą lotniczą, co nie znaczy, że od uczestników wymagamy doświadczenia w tym zakresie. Przygotowujemy zadania, które będą dotykały pełnego przekroju branży zarówno sfery cywilnej jak i militarnej, od kwestii miękkich jak stres przed lataniem czy obsługa pasażera, po zagadnienia inżynierskie jak konstrukcje lotnicze, napędy czy paliwa do zasilania statków powietrznych. Krótko mówiąc - szukamy innowacji, które będą kształtowały przyszłość lotnictwa. Zaproszeni przez nas mentorzy i jurorzy to uznani przedstawiciele środowiska, którzy w trakcie 24 godzin będą do dyspozycji uczestników, tak by służyć cenną radą i wieloletnim doświadczeniem.Pula nagród wynosi już ponad 100 tysięcy złotych, a to nadal nie jest nasze ostatnie słowo – powiedział Wojciech Fiksa, koordynator hackathonu AviaTech Challange.

Mielec, jako podkarpacka stolica branży lotniczej to idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzenia. Dynamicznie rozwijająca się strefa ekonomiczna oraz szkoły branżowe sprawiają, że prężnie rozwija się tutaj sektor lotniczy. Motto miasta “Tu rozwijają się skrzydła” przyświecało organizatorom w wyborze Mielca na miasto gospodarza tegorocznej edycji hackathonu AviaTech Challenge.

AviaTech Challenge to przede wszystkim możliwość rozwoju i wymiany doświadczeń nie tylko przez uczestników, ale również mentorów, jurorów i partnerów wydarzenia. Najlepsi specjaliści z branży lotniczej przed 24 godziny będą do dyspozycji uczestników, jako wsparcie w rozwoju najbardziej szalonych pomysłów, a także pomoc w łamaniu schematów. Podczas intensywnego weekendu zespoły będą pracowały nad ciekawymi projektami i otrzymają dostęp do niepublikowanych dotąd danych partnerów wydarzenia.

Organizatorzy przewidują, że wyjątkowi partnerzy, nietuzinkowe zadania, a także wspaniała atmosfera przyciągną na wydarzenie osoby pełne pasji oraz kreatywności, dzięki czemu powstaną inspirujące i innowacyjne rozwiązania. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, dojazd z wybranych miejsc, a także strefa partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu.

Wśród organizatorów i partnerów są największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Otrzymanie wsparcie niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

Dla najlepszych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród wynosi już ponad 100 000 zł i stale rośnie, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów.

Twórz z nami przyszłość lotnictwa - czekamy na wszystkich bez względu na doświadczenie, zainteresowania czy specjalizację.. Dołącz do nas z głową pełną nieszablonowych pomysłów!

Rejestracja zainteresowanych prowadzona jest na stronie: hackaviatech.pl 

Organizatorami są ThinkHackR, Województwo Podkarpackie, Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych "Leonardo" oraz CKPiDN w Mielcu.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym:
Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca, Aeroklub Polski

Partnerami są:
No Fluff Jobs, TechnicalEnglish.com, Stowarzyszenie Dolina Lotnicza, Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego, PZL Mielec, Powiat Mielecki, Drone Space Valley, AirRes Aviation, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Wrocławska, WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Uczelnia Łazarskiego, Akademia Sztuki Wojennej, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego, Rada Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej, Stowarzyszenie InnSpace, Supercluster, Studenckie Forum Business Centre Club, Rada Młodzieży Rzeszowa, Forum Uniwersytetów Polskich, Krakowski Park Technologiczny, Samorząd Politechniki Rzeszowskiej, StartUp Poland, Rzeszowska Grupa IT, Koło naukowe Machine Learning Politechniki Rzeszowskiej, Aeroklub Nowy Targ, IAESTE Politechnika Wrocławska

Patronaty Medialne:
Rynek lotniczy, dlapilota.pl, Lotnicze Podkarpackie, Crossweb, Comparic, Reach4, aviation24.pl, hej.mielec.pl, TVP3 Rzeszów

„Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują rzeczywistość. Najlepsze pomysły zostaną wyróżnione finansowo. Ponadto uczestnicy będą walczyć o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów. Zapraszamy, bądźcie z nami 18 maja w Mielcu”.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Za nami trzecia edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Biznes i przemysł

Za nami trzecia edycja Italian-Polish Aerospace Forum

inf. pras. Italian-Polish Aerospace Forum 27 listopada 2023

CPK na Kongresie Kolejowym

Biznes i przemysł

CPK na Kongresie Kolejowym

Redakcja 16 listopada 2020

Targi Routes Europe 2021 odbędą się w Łodzi

Biznes i przemysł

Konferencja Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

Biznes i przemysł

PLL LOT świętuje 100-lecie niepodległości

Pasażer i linie lotnicze

Podkarpackie: Na A4 awaryjnie wylądowała awionetka

Infrastruktura i lotniska

Zobacz również:

Za nami trzecia edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Biznes i przemysł

Za nami trzecia edycja Italian-Polish Aerospace Forum

inf. pras. Italian-Polish Aerospace Forum 27 listopada 2023

CPK na Kongresie Kolejowym

Biznes i przemysł

CPK na Kongresie Kolejowym

Redakcja 16 listopada 2020

Targi Routes Europe 2021 odbędą się w Łodzi

Biznes i przemysł

Konferencja Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

Biznes i przemysł

PLL LOT świętuje 100-lecie niepodległości

Pasażer i linie lotnicze

Podkarpackie: Na A4 awaryjnie wylądowała awionetka

Infrastruktura i lotniska

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5