Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Austrian Airlines modyfikują siatkę połączeń


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-09 11:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Austrian Airlines modyfikują siatkę połączeń
fot. Pinterest
Austriackie linie lotnicze przeprowadzają restrukturyzację siatki swoich tras. Już od października tego roku przewoźnik zlikwiduje niektóre połączenia z zimowego rozkładu lotów – m.in. do Hongkongu, Hawany i Colombo. Połączenia do Ameryki Północnej czy Azji będą natomiast wykonywane częściej.
Zakończony zostanie również serwis lotów między Wiedniem a Linz, podobnie jak do Isfahan i Shiraz w Iranie. Austrian Airlines pozostawią jednak w swojej siatce połączeń lot do Teheranu. Od końca października 2018 roku linie lotnicze będą oferowały loty do Miami jedynie w sezonie letnim, zamiast, jak było dotychczas, całorocznie. Pasażerowie, dotknięci tą modyfikacją, będą mogli ubiegać się o zmianę biletu, by polecieć innym lotem. Podstawową przyczyną tych zmian w sieci tras jest reorientacja portfela linii lotniczych.

Gęstsza sieć połączeń

– Z całą flotą, w tym 12 maszynami na połączenia dalekodystansowe, chcemy zaoferować gęstszą sieć tras, a tym samym lepszą ofertę dla naszych pasażerów – wyjaśnił Andreas Otto z Austrian Airlines. – Z tego powodu wykorzystamy dostępne możliwości, szczególnie, aby bardziej optymalnie obsługiwać Amerykę Północną. W ten sposób dążymy do tego, aby być bardziej atrakcyjnym dla podróżujących w interesach i przekazywać pasażerów w Europie Wschodniej, a także po prostu zdobywać więcej klientów – dodał.

Jak wynika z nadchodzącego rozkładu lotów, Austrian Airlines będą latać częściej do Ameryki Północnej i Chin. Linie codziennie będą obsługiwać połączenia do Chicago i sześć tygodniowych połączeń do Newark, co oznacza wzrost o dwa loty tygodniowo w porównaniu z rokiem poprzednim.

Oprócz tego, przewoźnik zaoferuje do pięciu tygodniowych lotów na lotnisko JFK w Nowym Jorku – częstotliwość lotów zwiększy się o trzy tygodniowo. W nadchodzącym sezonie letnim jeden dodatkowy lot w tygodniu będzie oferowany do Toronto, Pekinu i Szanghaju, zwiększając liczbę połączeń do pięciu tygodniowo dla każdego z tych miejsc. Od 27 października Austrian Airlines rozpoczną loty do Cape Town w RPA. W sumie, linie Austrian Airlines będą obsługiwać do 29 lotów tygodniowo do miejsc w Ameryce Północnej w ramach zimowego rozkładu lotów i do 19 lotów do miejsc w Azji.

Obecnie Austrian Airlines oferują loty do około 130 miejsc docelowych na całym świecie.

Współpraca z austriacką koleją

W wyniku AIRail, współpracy Austrian Airlines z Austriackimi Kolejami Federalnymi (ÖBB), pasażerowie Austrian Airlines będą nadal mieli możliwość szybkiego i łatwego podróżowania koleją z Linzu, aby dotrzeć do lotniska w Wiedniu na lot łączony. – Od czasu uruchomienia AIRail pod koniec 2014 roku odnotowaliśmy roczne dwucyfrowe stopy wzrostu na linii kolejowej łączącej Linz i lotnisko w Wiedniu – stwierdził Andreas Otto z Austrian Airlines. – Ta historia sukcesu pokazuje, że produkt został dobrze przyjęty przez naszych klientów – dodał przedstawiciel przewoźnika.

Każdego dnia z głównego dworca kolejowego Linz do lotniska w Wiedniu kursuje do 16 pociągów AIRail. Również do 16 pociągów dziennie kursuje z lotniska w Wiedniu do Linz. Loty między Linz i Dusseldorfem pozostają w programie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa z zimowym rozkładem połączeń

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa z zimowym rozkładem połączeń

inf. prasowa 09 października 2017

Austrian Airlines zmniejszają liczbę miejsc w klasach ekonomicznej i biznes

Pasażer i linie lotnicze

Austrian Airlines zmniejszają liczbę miejsc w klasach ekonomicznej i biznes

Artur Bogdanowicz 08 września 2017

Grupa Lufthansa z dobrymi wynikami za pierwsze półrocze

Biznes i przemysł

Grupa Lufthansa z dobrymi wynikami za pierwsze półrocze

Michał Szatkowski 12 lipca 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5