Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Australia zaostrzy przepisy na lotniskach po udaremnionym zamachu


Wstecz Dalej

Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2017-08-08 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Australia zaostrzy przepisy na lotniskach po udaremnionym zamachu
Lotnisko w MelbourneFot. Phil Vabre, GFDL
Rząd Australii poinformował 6 sierpnia, że przygotowywane są wzmocnione środki bezpieczeństwa na lotniskach, które zapobiec mają aktom terroru. Wszystko po tym, jak zamachowcom instruowanym przez Państwo Islamskie nie udało się zdetonować ładunku na pokładzie samolotu linii Etihad.
Próbę nadania do samolotu paczki z improwizowanym ładunkiem wybuchowym podjęto na lotnisku w Sydney 15 lipca. Brat twórcy ładunku próbował nadać do bagażu samolotu linii Etihad „maszynę do mięsa do użytku przemysłowego”. Cały bagaż cofnięto ze względu na przekroczoną wagę, wobec tego pasażer nie udał się w podróż, zabrał bombę i udał się do domu. Jak twierdzi policja – nie był poinformowany o zawartości kartonu. Później ładunek próbowano przerobić na bombę chemiczną, próbę udaremniła jednak australijska policja, która wpadła na trop zamachowców, bezpośrednio instruowanych przez ISIS. Elementy ładunku dotarły do Australii na pokładzie jednego z samolotów cargo lecących z Turcji.

Australia chce wprowadzić przepisy tak restrykcyjne „jak te z USA”. Zdaniem australijskiej prasy może chodzić o zakaz wejścia na teren lotniska bez ważnych kart pokładowych lub przepustek, przywrócenie zakazu przewozu płynów oraz żelów powyżej 50 ml, wdrożenie biometrycznych kontroli i skanowania całego ciała. Zmiany w przepisach z rygorem natychmiastowego ich respektowania mają być gotowe w ciągu kilku tygodni.

Wzmocnione kontrole bagażu już trwają, dlatego pasażerom podróżującym do i z Australii poleca się, aby stawili się do odprawy wcześniej.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Etihad sprzedaje akcje szwajcarskiego Darwina. Kupuje je Adria

Pasażer i linie lotnicze

Etihad sprzedaje akcje szwajcarskiego Darwina. Kupuje je Adria

Michał Szymajda 21 lipca 2017

USA zniosły zakaz laptopowy dla przewoźników z Bliskiego Wschodu

Prawo i polityka

USA zniosły zakaz laptopowy dla przewoźników z Bliskiego Wschodu

Emilia Derewienko 20 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS