Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Australia pokryje połowę kosztów 800 tysięcy biletów lotniczych


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-03-11 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Australia pokryje połowę kosztów 800 tysięcy biletów lotniczych
fot.
Rządowy, australijski program dotacji JobKeeper, który miałby chronić miejsca pracy w przemyśle turystycznym od likwidacji, właśnie dobiega końca. Canberra ma jednak pomysł, jak chronić etaty.
Rząd Australii chce wesprzeć borykającą się z trudnościami branżę turystyczną, pokrywając połowę kosztów 800 tys. biletów lotniczych w ramach szerszego pakietu o wartości 1,2 mld dolarów australijskich (930 mln dol.), który ma również na celu ochronę miejsc pracy w branży turystycznej.

Nie jest jednak jasne czy taka oszczędność skusi wczasowiczów. Podobny system rabatowy w Japonii przyniósł w ubiegłe wakacje odwrotny skutek, gdyż zaczęto go obwiniać o rozprzestrzenianie COVID-19. Także sama Australia zamykała granice między stanami, w miarę jak zaczęły pojawiać się kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa.

Mimo to, biorąc pod uwagę wszelkie wdrożone już środki ostrożności, moment na akcję promocyjną może być lepszy niż wcześniej w Japonii. Akcja może mieć ponadto zbawienny wpływ dla gospodarki, a podróżni wspomóc miejsca pracy, zależne i utrzymujące się wyłącznie z osób przyjezdnych.

Australia pozostaje zamknięta dla obcokrajowców od marca 2020 roku. Dzięki temu kraj, w którym żyje 25 mln mieszkańców, doświadczył pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stosunkowo niewielkim stopniu w porównaniu z niektórymi państwami Europy lub Ameryki. – Czy powinniśmy otworzyć granice w 2021 roku? Myślę, że to jest ważne pytanie. Sądzę jednak, że racjonalna odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie – mówił niedawno główny lekarz rządu z Canberry, Brendan Murphy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Włoskie koleje uruchamiają trasy „COVID free”. Wcześniej zrobiła to Alitalia

Pasażer i linie lotnicze

Włoskie koleje uruchamiają trasy „COVID free”. Wcześniej zrobiła to Alitalia

Artur Bogdanowicz 09 marca 2021

Singapore Airlines jako pierwsze na świecie wdrażają IATA Travel Pass

Pasażer i linie lotnicze

Singapore Airlines jako pierwsze na świecie wdrażają IATA Travel Pass

Emilia Derewienko 10 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5