Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus: Pierwszy lot VSR700


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2019-11-15 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus Helicopters

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus: Pierwszy lot VSR700
fot. Airbus Helicopters
Prototyp bezzałogowego VSR700 opracowany przez Airbus Helicopters wzniósł się w powietrze po raz pierwszy 8 listopada w Aix-en-Provence. Najdłuższy lot trwał ok. 10 minut.
Podczas pierwszych lotów VSR700 pozostawał na uwięzi, co wynikało z wcześniejszych ustaleń z francuskimi organem nadzoru ruchu lotniczego. Bezzałogowiec powstał w oparciu o helikopter Guimbal Cabri G2. Miejsce przeznaczone dla pilota zostało przeprojektowana tak, aby pomieścić systemy wykorzystywane przez Francuską Marynarkę Wojenną, która ma być docelowym odbiorcą VSR700. Przebudowana została także obudowa, co ma poprawić właściwości aerodynamiczne oraz zmniejszyć zużycie paliwa podczas wykonywania myśli.

Docelowo VSR700 (nazwa handlowa zostanie dopiero wprowadzona w przyszłości) ma umożliwić zbieranie danych niezbędnych w toku prowadzenia operacji morskich w sytuacjach, gdy wysłanie załogowego helikoptera wiązałoby się ze zbyt dużym ryzkiem dla załogi.

Pierwsze testy w pełni gotowego do działań VSR700 mają się odbyć w roku 2021 już z udziałem Marynarki. Pracując nad nowym bezzałogowcem Airbus stara się wykorzystać doświadczenia z pracami nad tradycyjnymi helikopterami wojskowymi. Firma, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw z sektora obronnego, stawia na rozwój w pełni zautomatyzowanych systemów pola walki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Airbus Helicopters otworzy zakłady w Gyula na Węgrzech

Biznes i przemysł

Airbus Helicopters otworzy zakłady w Gyula na Węgrzech

Emilia Derewienko 31 maja 2019

Otwarcie wytwórni H135 w Chinach

Biznes i przemysł

Otwarcie wytwórni H135 w Chinach

Aleksander Domański 23 kwietnia 2019

Airbus Helicopters z dobrymi wynikami za 2018 rok

Biznes i przemysł

Airbus Helicopters z dobrymi wynikami za 2018 rok

Aleksander Domański 28 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5