Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus: Bundeswehr chce kupić 64 sztuki H145M


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2020-03-03 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ konflikty.pl/ Reuters/ flightglobal.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus: Bundeswehr chce kupić 64 sztuki H145M
Fot. Airbus Media
Przedstawiciele dowództwa niemieckich sił zbrojnych poinformowali, że w przyszłym roku rozpocznie się procedura pozyskania sześćdziesięciu czterech lekkich śmigłowców wielozadaniowych H145M. Wiropłaty dołączą do już służących w Bundeswehrze. 
W 2018 roku stworzono raport wewnętrzny na potrzeby Bundeswehry. Choć nie został opublikowany, to do jego treści udało się wtedy dotrzeć dziennikarzom agencji Reuters. – Niemieckie wojsko potrzebuje dziesiątek nowych lekkich śmigłowców, aby pokryć niedobory w godzinach nalotu szkolących się pilotów i do przeprowadzania innych misji – stwierdzono w raporcie. Obecne ogłoszenie zakupu jest więc realizacją potrzeb wyrażonych już dwa lata temu.

Jak donosi portal konflikty.pl Berlin zamierza przeznaczyć śmigłowce głównie do szkolenia pilotów i zadań wsparcia ogniowego operacji lądowych. Maszyny zastępować będą przestarzałe Belle 206D i wesprą międzynarodowe centrum szkoleniowe w Bückeburg. Obecnie jako platformy treningowe służy trzynaście śmigłowców H135 P2+.

Zakup ma dotyczyć sześćdziesięciu czterech maszyn produkowanych przez Airbusa. Czterdzieści osiem z nich trafi do wojsk lądowych. Połowa posłuży do szkoleń i przydzielona zostanie do trzech pułków lotniczych. Druga połowa – oznaczona LUH Streitkrafte – służyć będzie do prowadzenia misji rozpoznawczych, transportowych, desantu i ewakuacji medycznej. Szesnaście pozostałych H145M zostanie rozdzielonych pomiędzy lotnictwo wojskowe i marynarkę wojenną.

Bundeswehra jest użytkownikiem piętnastu śmigłowców H145M LUH SOF od 2015. Wykorzystywane są przez Kommando Spezialkräfte (KSK), siły specjalne wojsk lądowych, stacjonują w Laupheim (Badenia-Wirtembergia) i organizacyjnie należą do 64. Eskadry Śmigłowców (Hubschraubergeschwader 64). Śmigłowce H145M zakupiły też Serbia, Węgry i Luksemburg. – H145 jest już znany niemieckim siłom zbrojnym i teraz myślimy o czerpaniu korzyści z tych dobrych doświadczeń – mówi przedstawiciel armii.

Airbus H145 to lider sektora lekkich śmigłowców dwusilnikowych, z zaawansowanym układem kokpitu i innowacyjną awioniką Helionix. Dzięki niezawodności i dużej kabinie z tylnymi drzwiami jest to najczęściej wybierana platforma w amerykańskich i światowych programach powietrznego transportu medycznego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch

Prawo i polityka

Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch

Emilia Derewienko 02 marca 2020

IATA prosi o zawieszenie zasad dotyczących slotów z powodu koronawirusa

Prawo i polityka

IATA prosi o zawieszenie zasad dotyczących slotów z powodu koronawirusa

Emilia Derewienko 02 marca 2020

Airbus ma szansę na duże dostawy dla Bundeswehry

Biznes i przemysł

Airbus ma szansę na duże dostawy dla Bundeswehry

Aleksander Domański 20 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5