Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

airBaltic przywracają do pracy personel pokładowy. Tylko z wykonanymi szczepieniami


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2021-05-19 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

airBaltic przywracają do pracy personel pokładowy. Tylko z wykonanymi szczepieniami
fot. airBaltic
Łotewskie linie lotnicze airBaltic ogłosiły, iż po dokonaniu zmian w siatce połączeń firma rozpoczęła wewnętrzny proces przywracania do służby 20 osób pracujących wcześniej u przewoźnika. Od wszystkich zatrudnianych na nowo pracowników wymagane będzie posiadanie ważnych szczepień przeciwko koronawirusowi.
Podczas gdy na początku pandemii, wraz z załamaniem się popytu na podróże lotnicze, linie lotnicze airBaltic zmuszone były zwolnić część pracowników, co Martin Gauss, prezes przewoźnika nazywał najbardziej bolesną decyzją w swojej karierze managera, teraz władze spółki z dumą ogłaszają, iż wraz z odbudową operacji lotnicze są gotowe by przywracać dawnych pracowników do służby.

“W pozycji pozwalającej na przywracanie do pracy”

– Ponad rok temu zmuszeni byliśmy podjąć trudne decyzje, w tym dotyczące zwolnienia naszych pracowników. Zaoferowaliśmy tym osobom różne przywileje, wliczając w to pakiety socjalne. Dzisiaj jesteśmy niezmiernie dumni, iż jesteśmy w pozycji pozwalającej na przywracanie ich do służby. Jesteśmy pewni naszej przyszłości i wiemy, że niedługo powrócimy na ścieżkę wzrostu, co oznacza iż pojawi się szansa na zatrudnienie dla setek wysoko wykwalifikowanych osób – powiedział Gauss.

Od wiosny 2020 roku linie lotnicze airBaltic zatrudniły na nowo 73 pracowników, wliczając w to 18 członków personelu pokładowego, którzy znaleźli zatrudnienie na innych stanowiskach. 20 osób obecnie przywracanych do pracy przydzielonych będzie do dwóch grup, w których rozpoczną służbę od czerwca. Selekcja będzie przeprowadzona w oparciu o ocenę motywacji, kwalifikacji i wcześniej zdobytego doświadczenia, czytamy w komunikacie prasowym airBaltic.

Tylko zaszczepieni nowi pracownicy

Osoby, które liczą na pracę w łotewskiej spółce będą musiały spełnić warunek posiadania aktualnego szczepienia przeciwko koronawirusowi oraz zadeklarować, iż gotowe są by na czas trwania pandemii przedłużać jego ważność.

– Od wszystkich nowych pracowników, których obowiązki przewidują stały kontakt z innymi osobami, wymagamy posiadania szczepienia i utrzymywania ważności szczepień przez okres pandemii. Możemy poszczycić się pięciogwiazdkowym rankingiem bezpieczeństwa Covid-19 i już do końca maja ponad 70 proc. pracowników airBaltic będzie zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 – zadeklarował Gauss.

Decyzja airBaltic o przyjmowaniu do pracy tylko zaszczepionych pracowników przypomina ubiegłotygodniową deklarację Eda Bastiana, prezesa linii lotniczych Delta Air Lines, iż kierowane przez niego linie lotnicze planują zmienić wymagania dla kandydatów do pracy i poza szczególnymi wyjątkami przyjmować do pracy jedynie osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Nowa polityka Delty zaczęła obowiązywać od 17 maja bieżącego roku. 

– Jest to ważne posunięcie pozwalające chronić naszych klientów i pracowników w momencie, gdy odradza się nasza działalność i rośnie popyt na podróże lotnicze – powiedziała rzeczniczka Delta Air Lines.

Dla łotewskiego przewoźnika działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa epidemiologicznego na pokładach jego samolotów stanowią szansę na przyciągnięcie pasażerów w sytuacji nie tylko osłabionego popytu w podróże lotnicze, związanego z trwającą pandemią, ale także rosnącej konkurencji. Już w październiku b.r., na lotnisku w Rydze, czyli w mateczniku airBaltic, działalność nowej bazy operacyjnej zainaugurują linie lotnicze Ryanair, deklarując otwarcie aż 16 nowych tras.

Obecnie linie lotnicze airBaltic zatrudniają w 16 oddziałach spółki 1,1 tys. pracowników pochodzących z 30 krajów. Firma szczyci się, iż od 2007 roku nieprzerwanie plasuje się w czołówce łotewskich rankingów najlepszych pracodawców.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowa trasa airBaltic. Siódme miejsce w Grecji

Pasażer i linie lotnicze

Nowa trasa airBaltic. Siódme miejsce w Grecji

Rafał Dybiński 15 maja 2021

Osiem nowych tras z Rygi. Oferta airBaltic wzrośnie do 96 połączeń

Pasażer i linie lotnicze

Osiem nowych tras z Rygi. Oferta airBaltic wzrośnie do 96 połączeń

Rafał Dybiński 30 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5