Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Air Serbia cieszy się udanym partnerstwem kapitałowym z Etihad Airways


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-05 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air Serbia cieszy się udanym partnerstwem kapitałowym z Etihad Airways
Fot. Air Serbia
Przewoźnik Air Serbia ogłosił na początku lipca, że jego partnerstwo kapitałowe z Etihad Airways pozostanie bez zmian. Linie lotnicze z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich utrzymają swój 49-proc. udział w serbskim przewoźniku. Pozostała część udziałów stanowi własność samorządu lokalnego.
Wiadomość ta została ogłoszona po tym, jak Air Serbia odnotowała rekordowy zysk netto w wysokości 15,7 miliona euro za rok 2017, przy dochodzie w wysokości 288 milionów euro. Według linii lotniczych koszty operacyjne zostały zmniejszone w ubiegłym roku o 7 proc., a przychody ze sprzedaży wzrosły o 4 proc. W 2016 r. Air Serbia zadeklarowała zysk netto w wysokości 0,9 mln euro, jednak obliczenia te zostały zakwestionowane, ponieważ zawierały one również część finansowanego zastrzyku dokonanego przez serbski rząd.
 
– Rok 2017 był przełomowym rokiem dla Air Serbia, w którym linie lotnicze wprowadziły fundamentalne zmiany w celu wzmocnienia działalności, co już pozytywnie przełożyło się na wiele kluczowych wskaźników operacyjnych – powiedział tymczasowy dyrektor linii, Duncan Naysmith.

Serbski rząd pochwalił współpracę z linią lotniczą z Abu Zabi. – Pięć lat po rozpoczęciu udanego partnerstwa kapitałowego z Etihad Airways, Air Serbia stoi na własnych nogach – skomentowała serbska premier Ana Brnabić. – Jesteśmy podekscytowani perspektywami Air Serbia i kontynuacją naszego udanego partnerstwa kapitałowego z Etihad.

Air Serbia to ostatnia europejska linia lotnicza z Etihadem jako mniejszościowym interesariuszem, po niepowodzeniach, jakie spotkały w ostatnim czasie Air Berlin, Darwin Airlines i Alitalię.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air Serbia na plusie i w trakcie niewielkich inwestycji

Pasażer i linie lotnicze

Air Serbia na plusie i w trakcie niewielkich inwestycji

Michał Szymajda 14 sierpnia 2017

Australia zaostrzy przepisy na lotniskach po udaremnionym zamachu

Pasażer i linie lotnicze

Australia zaostrzy przepisy na lotniskach po udaremnionym zamachu

Michał Szymajda 08 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5