Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Air France inwestuje w biopaliwa


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-12-09 13:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Agencja No-Name-PR

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air France inwestuje w biopaliwa
fot. Air France
Dzięki porozumieniu z firmami z sektora paliwowego Shell Aviation i World Energy, od czerwca przyszłego roku francuska linia planuje wykorzystywać zrównoważone paliwo lotnicze podczas lotów z San Francisco do Paryża. Oblicza się, że pozwoli to obniżyć emisję CO2 o 6 tysięcy ton na przestrzeni kolejnych 16 miesięcy. 
Air France rozpoczął pierwsze próby z wykorzystaniem paliw alternatywnych do lotów komercyjnych w 2014 roku i od tamtej pory inwestuje w innowacje i współpracuje z naukowcami nad rozwojem tej dziedziny. Program francuskiej linii na rzecz zrównoważonego rozwoju pod nazwą „Horyzont 2030” zakłada między innymi obniżenie do 2030 roku emisji CO2 o 50 proc., co będzie można osiągnąć przede wszystkim poprzez inwestycje w paliwooszczędne samoloty i wykorzystanie biopaliw. 

Linia lotnicza Air France, Shell Aviation oraz dostawca biopaliw na rynku amerykańskim – firma World Energy – podpisały list intencyjny dotyczący zamiaru wykorzystywania paliwa zrównoważonego do lotów na trasie San Francisco – Paryż. 

6 tys. ton CO2 mniej 


Na wspomnianej trasie francuski przewoźnik będzie korzystał z mieszanki paliwa tradycyjnego i zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) począwszy od 1 czerwca 2020.

Paliwo, z którego będzie korzystał Air France, jest wytwarzane z niejadalnych tłuszczów i olejów odpadowych. To paliwo alternatywne do tradycyjnej nafty lotniczej, certyfikowane przez niezależną organizację RSB, które spełnia surowe normy środowiskowe i może być dostarczane do samolotów z wykorzystaniem istniejących na lotniskach standardowych instalacji do tankowania. Air France szacuje, że zastosowanie paliwa zrównoważonego na wspomnianej trasie pomoże zredukować emisję CO2 o około 6 tysięcy ton w okresie 16 miesięcy. Dla porównania Wizz Air tylko w listopadzie obciążył środowisko naturalne blisko 280 tys. ton dwutlenku węgla.   

– Zrównoważone paliwa lotnicze są integralną częścią naszej polityki proekologicznej. Stanowią natychmiastową i konkretną odpowiedź na aktualne wyzwania środowiskowe, dlatego musimy wspierać ich produkcję. Przedsięwzięcie w Kalifornii dowodzi jasnej zależności – jeśli rządy państw zadbają o odpowiedni system motywacji i wsparcia branży, to w odpowiedzi produkcja wzrasta, a linie lotnicze otrzymują środki i warunki do podjęcia działań. My jako społeczeństwo, powinniśmy brać z tego przykład i powielać to rozwiązanie na całym świecie, w tym na własnym rynku, we Francji – powiedziała Anne Rigail, Prezes Air France. 

Element strategii 


Air France od dawna opowiada się za stworzeniem rentownego i sprawnie działającego sektora zrównoważonych paliw lotniczych. Linia rozpoczęła pierwsze testy z wykorzystaniem paliw alternatywnych do lotów komercyjnych w 2014 roku i od tamtej pory intensywnie inwestuje w innowacje i współpracuje z naukowcami nad rozwojem tej dziedziny. Potwierdza to szczere zaangażowanie francuskiego przewoźnika w ograniczanie jego wpływu na środowisko naturalne. Obecnie linia realizuje swój program na rzecz zrównoważonego rozwoju o nazwie „Horyzont 2030”. Zakłada on między innymi obniżenie do 2030 roku emisji CO2 o 50 proc., co będzie można osiągnąć przede wszystkim poprzez inwestycje w paliwooszczędne samoloty i wykorzystanie biopaliw. 

– Wśród wszystkich zdobyczy nowych technologii, zrównoważone paliwa lotnicze mają do odegrania ogromną rolę w ograniczaniu emisji CO2 generowanej przez sektor lotniczy. Dzięki natychmiastowym działaniom i dobrej współpracy branży jest możliwe, aby nadal latać, ale emitować mniej. Jednakże jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Decyzja Air France daje nam okazję do zwiększenia dostaw zrównoważonego paliwa. Shell wspiera branżę w tworzeniu proekologicznego lotnictwa. Zobowiązania linii, jakich przykładem jest ostatnia decyzja Air France, pozwalają przyspieszać transformację sektora paliwowego. Dzięki nim, producenci zyskują zielone światło dla inwestycji w budowę nowych rafinerii i wymaganej infrastruktury dostawczej dla paliw zrównoważonych – powiedziała Anna Mascolo, Wiceprezes Shell Aviation. 

– Jesteśmy dumni, że Air France i Shell będą mogły zaoferować swoim klientom możliwość niskoemisyjnych podróży lotniczych. Droga do upowszechnienia się zrównoważonych paliw w lotnictwie, wiedzie poprzez budowanie świadomości i politykę wsparcia jak ta, prowadzona przez władze Kalifornii. Ta ważna współpraca pozwoli nagłaśniać kwestię paliw alternatywnych zarówno wśród konsumentów, jak i ustawodawców na całym świecie – powiedział Bryan Sherbacow, Dyrektor Handlowy, World Energy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Anne Rigail: Flygskam dosięgnął również mnie

Pasażer i linie lotnicze

Anne Rigail: Flygskam dosięgnął również mnie

Magdalena Romanowska 28 listopada 2019

Francja: 5 grudnia strajk powszechny. Spodziewane zakłócenia w ruchu lotniczym

Prawo i polityka

Francja: 5 grudnia strajk powszechny. Spodziewane zakłócenia w ruchu lotniczym

Aleksander Domański 27 listopada 2019

Air France wycofuje pierwszego Airbusa A380

Biznes i przemysł

Air France wycofuje pierwszego Airbusa A380

Emilia Derewienko 25 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5