Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Air Canada przewiozły ponad 9 mln pasażerów w Q2. Wyższe przychody i mniejsza strata


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-08-05 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Air Canada przewiozły ponad 9 mln pasażerów w Q2. Wyższe przychody i mniejsza strata
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada przewiozły w drugim kwartale bieżącego roku 9,1 mln pasażerów - poinformował w oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik Kanady. To prawie o osiem mln więcej podróżnych aniżeli w miesiącach od kwietnia do końca czerwca ubiegłego roku.
Air Canada zmniejszyły w tym okresie swoją stratę netto do poziomu 294 mln euro oraz zwiększyły ośmiokrotnie przychody w porównaniu do drugiego kwartału 2021 roku. Oferowanie z kolei było pięciokrotnie wyższe w odniesieniu do tego z okresu od kwietnia do końca czerwca ubiegłego roku i osiągnęło pułap 73 proc. oferowania z drugiego kwartału 2019 roku, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wypełnienie samolotów bliskie poziomu z 2019 roku

Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 80,5 proc. To znacząca poprawa w stosunku do tego samego okresu z ubiegłego roku, niemniej nadal o cztery punkty procentowe mniej aniżeli w drugim kwartale 2019 roku.

– Pod względem operacyjnym miniony kwartał był bardzo trudny dla naszej firmy, pracowników i klientów. Droga do powrotu do normalności po poważnym kryzysie rzadko jest jednak prosta i łatwa – powiedział Michael Rousseau, prezes Air Canada.

– Jestem zadowolony z wyników finansowych. Wygenerowaliśmy przychody na poziomie 94 proc. z analogicznego okresu sprzed trzech lat. Dokonaliśmy tego pomimo niższego oferowania – podkreślił Rousseau.

– Sytuacja była szczególnie trudna w Kanadzie, ponieważ praktycznie przez dwa lata wstrzymaliśmy działalność, ale zdołaliśmy się odbudować w ciągu zaledwie kilku miesięcy, osiągając 80 proc. poziomów z 2019 roku. Pomimo starannego planowania i prognoz nasza branża nadal funkcjonuje pod dużą presją. Niemniej pracujemy ciężką, aby wrażenia z naszych podróży były jak najlepsze i zgodne z oczekiwaniami – podsumował Rousseau.

Więcej frachtowców we flocie

Flota Air Canada powiększy się o dwa boeingi 777F. Dostawy frachtowców zaplanowano na 2024 rok. Wcześniej narodowy przewoźnik Kanady zamówił także dwa boeingi 767-300F, które mają wejść do służby w przyszłym roku.

– Nasza rosnąca flota frachtowców i sieć połączeń pasażerskich pozwalają nam funkcjonować elastycznie na terenie obu Ameryk. To klucz do zróżnicowanej działalności – dodał Jason Berry, wiceprezes Air Canada, których przychody z sektora cargo spadły jednak o ponad 16 proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2021 roku. Przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia tłumaczy to utrzymującymi się restrykcjami z Chinach, Hongkongu i Japonii. Straty udało się częściowo zrekompensować na rynkach w Australii, Ameryce Łacińskiej czy Europie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Na jednym bilecie z Fryburga do Singapuru. DB w sojuszu Star Alliance

Biznes i przemysł

Na jednym bilecie z Fryburga do Singapuru. DB w sojuszu Star Alliance

Rafał Dybiński 05 lipca 2022

Deutsche Bahn zostanie partnerem sojuszu lotniczego Star Alliance

Biznes i przemysł

Deutsche Bahn zostanie partnerem sojuszu lotniczego Star Alliance

Rafał Dybiński 01 lipca 2022

 

SMŚ: Srebrny medal Polaków

Biznes i przemysł

SMŚ: Srebrny medal Polaków

09 sierpnia 2022

Wrocław Airport: Będzie 2,5 mln pasażerów w tym roku

Infrastruktura i lotniska

Wrocław Airport: Będzie 2,5 mln pasażerów w tym roku

08 sierpnia 2022

Strefa Ciszy też w pociągach Dart i Flirt

Pasażer i linie lotnicze

Strefa Ciszy też w pociągach Dart i Flirt

08 sierpnia 2022

Air Canada odebrała 40. i ostatniego B737 MAX

Biznes i przemysł

Air Canada odebrała 40. i ostatniego B737 MAX

08 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5