Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

ACI World apeluje o priorytetowe szczepienia pracowników lotnisk


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-27 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ACI World apeluje o priorytetowe szczepienia pracowników lotnisk
fot. TAP Portugal
Organizacja Airports Council International World wezwała rządy do uznania pracowników lotnisk za szczególnie narażonych na zakażenie wirusem COVID-19 przed wdrożeniem narodowych programów szczepień.
ACI World liczy, że zatrudnieni w portach lotniczych zostaną potraktowani priorytetowo w rozpoczętym już procesie, ponieważ mają codzienny kontakt z ludźmi podróżującymi po całym świecie. Osoby działające na lotniskach muszą więc zostać uznane za pracowników pierwszej linii. To pozwoli zaszczepić ich w pierwszej kolejności, dzięki czemu zwiększy się w ten sposób bezpieczeństwo całego personelu i samych pasażerów.

- Ponieważ rozpoczyna się globalne rozpowszechnianie szczepionek, dla wszystkich jest jasne, że szczepienia są traktowane priorytetowo w stosunku do osób najbardziej narażonych w społeczeństwie. To odnosi się do kluczowych pracowników służby zdrowia, którzy robią tak wiele, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie - podkreślił Luis Felipe de Oliveira, prezes ACI World. - Ważne jest jednak również, aby inne kluczowe grupy uzyskały szczepionki w pierwszej kolejności. To pozwoli wesprzeć globalne wyjście z pandemii - zaznaczył de Oliveira.

- Zatrudnieni na lotniskach to w większości pracownicy pierwszej linii, którzy mają codzienny kontakt z pasażerami, więc zapewnienie, że są oni traktowani priorytetowo w zakresie szczepień, będzie stanowić kolejny dowód zaangażowania branży w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i podróżnych - wyjaśniał prezes ACI World. - Lotnictwo będzie kluczowym napędem podczas całego procesu odnowy poprzez przemieszczanie podstawowych towarów, w tym oczywiście szczepionek. Blisko 60 procent zatrudnionych w naszej branży pracuje na lotniskach, dlatego bardzo ważne jest, aby rządy potraktowały ich jak pracowników pierwszej linii, dzięki czemu uzyskają priorytet w zakresie powszechnych szczepień - podsumował de Oliveira.

ACi World reprezentuje od stycznia 2020 roku interesy 1979 portów lotniczych w 176 krajach na całym świecie w kontaktach z rządami i organizacjami międzynarodowymi. Organizacja została założona w 1991 roku i opracowuje normy, polityki i zalecane praktyki dla lotnisk. Nadrzędnym celem jej działalności jest zapewnienie społeczeństwu bezpiecznego, pewnego, wydajnego i przyjaznego dla środowiska systemu transportu lotniczego.  Główna siedziba ACI World znajduje się w kanadyjskim Montrealu. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw

Infrastruktura i lotniska

Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw

Rafał Dybiński 05 grudnia 2020

ACI World: Musimy ustalić spójne i wykonalne procedury

Prawo i polityka

ACI World: Musimy ustalić spójne i wykonalne procedury

Rafał Dybiński 24 listopada 2020

„CPK ma większy potencjał przesiadkowy niż Berlin-Brandenburg"

Infrastruktura i lotniska

„CPK ma większy potencjał przesiadkowy niż Berlin-Brandenburg"

Rafał Dybiński 05 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5