Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

AAPA: Maj kolejnym miesiącem silnych spadków przewozowych w Azji


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2020-07-01 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

AAPA: Maj kolejnym miesiącem silnych spadków przewozowych w Azji
Fot. Tomasz Sniedziewski
Pandemia COVID-19 w dalszym ciągu ma przemożny wpływ na rynek lotniczy oraz turystykę Azji, co potwierdzają majowe dane przewozowe opublikowane przez Zrzeszenie Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku (AAPA).
W maju, wszechobecne na kontynencie kwarantanny oraz ograniczenia w podróżowaniu spowodowały, iż linie lotnicze w regionie przewiozły ogółem jedynie 785 tys. pasażerów, czyli 97,5 proc. mniej niż w maju 2019 r. Gigantyczny spadek popytu (RPK), połączony z 92,5 proc. spadkiem oferowania (ASK), przełożył się na 50,4 proc. spadek średniego poziomy wypełnienia (LF) do poziomu 28,4 proc.

W tym samym czasie popyt na przewozy cargo lotniczego mierzony w tonokilometrach (FTK) spadł o 19 proc. rdr. Ponieważ majowe oferowanie przestrzeni ładunkowej cargo (FATK) spadło o 20,1 proc. rdr., średni współczynnik wypełnienia cargo (FLF) na trasach międzynarodowych nieznacznie wzrósł o 0,9 proc. osiągając poziom 60,9 proc. Stanowi to odbicie obserwowanego w poprzednich miesiącach załamania się oferowania, spowodowanego brakiem dostępności przestrzeni ładunkowej pod pokładami samolotów wykonujących loty pasażerskie.

 

– Załamanie się popytu na przewozy pasażerskie w maju oraz spadki w wolumenach cargo lotniczego podkreślają niebywałe wyzwanie, z jakim mierzą się linie lotnicze. Ogółem, przewoźnicy lotniczy z regionu przetransportowali większą liczbę pasażerów i cargo niż miesiąc wcześniej. Mimo to prognozy dla branży lotniczej, jak również dla turystyki i handlu, pozostają ponure – powiedział Subhas Menon, dyrektor generalny AAPA.

Zdaniem organizacji, odbudowanie popytu na przewozy lotnicze w Azji może zająć sporo czasu. – Ponieważ niedawne badania opinii konsumentów wskazują na coraz bardziej ostrożne ich podejście do podróży lotniczych, powrót do normalności najprawdopodobniej będzie przebiegał powoli, odzwierciedlając nieprzewidywalność prognoz. Kraje nie wykazują chęci znoszenia restrykcji i w dalszym ciągu nakładają jednostronnie warunki dotyczące podróżowania – dodał Menon.

Zrzeszenie Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku po raz kolejny podkreśliło znaczenie koordynacji wysiłków zmierzających do przywrócenia podróży lotniczych na szczeblach rządowych, przebiegającej zgodnie z wytycznymi Aviation Recovery Task Force (CART) przy ICAO, oraz zaoferowało swoje pełne wsparcie w tym procesie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
AAPA: Linie lotnicze z Azji ostrożne w prognozach na 2020 r.

Pasażer i linie lotnicze

AAPA: Linie lotnicze z Azji ostrożne w prognozach na 2020 r.

Tomasz Śniedziewski 27 listopada 2019

Wrzesień w Azji: Niewielkie wzrosty przewozów pasażerskich, spadki przewozów cargo

Biznes i przemysł

Wrzesień w Azji: Niewielkie wzrosty przewozów pasażerskich, spadki przewozów cargo

Tomasz Śniedziewski 08 listopada 2019

Piąty miesiąc spadków cargo w Azji

Biznes i przemysł

Piąty miesiąc spadków cargo w Azji

Tomasz Śniedziewski 07 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5