Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

"Papuga" PAŻP z kolejną inspekcją w Mołdawii


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-08-05 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

"Papuga" PAŻP z kolejną inspekcją w Mołdawii
fot. Piotr Bożyk-PAŻP
Inspekcja Lotnicza PAŻP po raz drugi została wybrana przez MoldATSA – mołdawską instytucję zapewniającą służby żeglugi powietrznej – do wykonania corocznych okresowych lotów kontrolno-pomiarowych lotniczych urządzeń nawigacyjnych.
Umowa podpisana przez polską i mołdawską agencję żeglugi powietrznej (ANSP) jest efektem dobrej oceny pracy wykonanej przez załogi PAŻP w 2020 roku oraz wygrania przez PAŻP przetargu przeprowadzonego przez MoldATSA na usługi inspekcji lotniczej w 2021 roku.

Dokument zawiera weryfikację z powietrza poprawnej pracy systemów lądowania według wskazań przyrządów (ILS), radiolatarni ogólnokierunkowych (DVOR) oraz radiodalmierzy (DME) w Kiszyniowie. Loty kontrolno-pomiarowe w Mołdawii są zaplanowane w październiku br.Janusz Janiszewski, prezes PAŻP, podpisujący umowę z MoldATSA

Agencja w czasie kryzysu stawia na rozwój biznesowej działalności poza nawigacyjnej oraz innowacji. Dla przyszłości PAŻP kluczowe jest poszukiwanie nowych źródeł finansowania, ponieważ obecnie utrzymuje się wyłącznie z opłat nawigacyjnych, które przez pandemię COVID-19 są na dużo niższym poziomie niż przed 2020 roku. Jak pokazuje przykład odpowiedników PAŻP w innych państwach, dywersyfikacja przychodów w latach dekoniunktury to sposób na utrzymanie płynności finansowej w przypadku drastycznego spadku ruchu lotniczego i radyklanie mniejszych wpływy do budżetu. PAŻP widzi duży potencjał w sprzedaży usług i produktów jak np. te świadczone przez Inspekcję Lotniczą.

Mimo trwającej pandemii COVID-19 Inspekcja Lotnicza PAŻP wykonała nie tylko rekordową liczbę zagranicznych misji, ale także osiągnęła najwyższe w okresie ostatnich 5 lat przychody. Wpływy z tytułu krajowych i zagranicznych usług inspekcji lotniczych w 2020 roku wyniosły 877 tys. zł.

Inspekcja Lotnicza PAŻP istnieje od 1963 roku, a do jej zadań należy: inspekcja lotniskowych urządzeń naziemnych oraz walidacja instrumentalnych procedur lotu. Flota Inspekcji Lotniczej PAŻP składa się obecnie z jednego samolotu: Beechcrafta King Air 350i.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rozmowy PAŻP z firmą INDRA o wdrażaniu systemu iTEC

Infrastruktura i lotniska

Rozmowy PAŻP z firmą INDRA o wdrażaniu systemu iTEC

Redakcja/inf. pras. 15 lipca 2021

Lekki wzrost operacji lotniczych w Europie, największe spadki w British Airways

Pasażer i linie lotnicze

Lekki wzrost operacji lotniczych w Europie, największe spadki w British Airways

Redakcja/inf. pras. 10 lipca 2021

Wzrost operacji lotniczych w Polsce. Ponad 1000 każdego dnia w czerwcu

Infrastruktura i lotniska

Wzrost operacji lotniczych w Polsce. Ponad 1000 każdego dnia w czerwcu

Redakcja/inf. pras. 06 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5