Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

160 mln euro na inwestycje w bułgarskie lotnisko


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-18 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

160 mln euro na inwestycje w bułgarskie lotnisko
fot. Plovdiv Airport/ FB
Chińska spółka zależna HNA Group, HNA Airport Group, wygrała 35-letnią koncesję na obsługę portu lotniczego Płowdiw w Bułgarii. Teraz obiecuje inwestycje w infrastrukturę bułgarskiego lotniska na poziomie ponad 160 mln euro.
Bułgaria ogłosiła przetarg na koncesję w styczniu 2017 r. HNA-Plovdiv Airport Invest był jednym z trzech oferentów wraz z lokalnym konsorcjum o nazwie Consortium Plovdiv Airport, w tym Trakia Economic Zone (TEZ) i głównym bułgarskim przewoźnikiem drogowym PIMK, a także innym konsorcjum złożonym z firmy szwajcarskiego inwestora Urs Meisterhans.

Początkowo konsorcjum zobowiązało się do zainwestowania co najmniej 79,1 mln euro w ciągu pięciu lat od podpisania umowy koncesyjnej. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na naprawy, remonty i utrzymanie istniejącej infrastruktury oraz realizację nowych inwestycji. 18 maja odbyło się spotkanie przedstawicieli HNA z ministrem transportu Bułgarii Ivaylo Moskov. Firma poinformowała, że ​​zwiększy kwotę i zainwestuje ją w krótszym czasie. Szczegółów jednak nie podano.

Port lotniczy Płowdiw jest drugim portem lotniczym w Europie obsługiwanym przez Grupę HNA Airport, po porcie lotniczym Frankfurt-Hahn w Niemczech. HNA pogłębia w ten sposób współpracę z krajami europejskimi. Firma planuje wykorzystać położenie geograficzne lotniska Płowdiw w celu promowania wymiany między Chinami i krajami Europy Środkowej i Europy Wschodniej.

Port lotniczy Płowdiw jest regionalnym portem lotniczym położonym 12 km na południowy wschód od drugiego co do wielkości miasta Płowdiw w południowej Bułgarii. Długość pasa startowego wynosi 2500 m, a szerokość 45 m. Lotnisko Płowdiw znajduje się 130 km od stolicy kraju Sofii.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowy przewoźnik w Lublin Airport. Polecimy do trzech miast Ukrainy

Pasażer i linie lotnicze

Nowy przewoźnik w Lublin Airport. Polecimy do trzech miast Ukrainy

Emilia Derewienko 18 czerwca 2018

Bułgarskie lotnisko w rękach Chińczyków

Infrastruktura i lotniska

Bułgarskie lotnisko w rękach Chińczyków

Justyna Urbaniak 18 kwietnia 2018

Chińczycy kupili lotnisko Frankfurt Hahn

Biznes i przemysł

Chińczycy kupili lotnisko Frankfurt Hahn

Michał Szymajda 11 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS