Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Zmiany w zarządach spółek z Grupy Lufthansa


Wstecz Dalej

Autor:

redakcja

Data publikacji:
2022-01-18 15:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lufthansa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zmiany w zarządach spółek z Grupy Lufthansa
Jens Ritterfot. Lufthansa
Duże zmiany w kadrze kierowniczej Grupy Lufthansa. Obecny dyrektor generalny Eurowings Jens Ritter zastąpi Kalusa Frose i zostanie szefem niemieckich linii lotniczych Lufthansa.

– Obsadzenie tych najwyższych stanowisk kierowniczych to kolejny ważny krok w naszej transformacji. Kontynuujemy nasz kurs z niesłabnącą szybkością i umacniamy naszą pozycję wśród wiodących światowych grup lotniczych. Cieszę się, że mogliśmy obsadzić wszystkie stanowiska w ramach grupy Lufthansy – potwierdza to nasz pomyślny rozwój kadr – powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG.

Jens Ritter, obecnie członek zarządu i dyrektor operacyjny Eurowings, zostanie nowym dyrektorem generalnym Lufthansy. Stanowisko obejmie 1 kwietnia 2022 r. i zastąpi Klausa Froese, który swoje kompetencje przekażę po ponad sześciu latach bycia w zarządzie przewoźnika. Froese będzie jednak latał dla Lufthansy jako kapitan nowego boeinga 787, który wejdzie do floty przewoźnika w 2023 roku.

Annette Mann, obecnie szefowa ds. odpowiedzialności korporacyjnej w ramach grupy, zostanie nowym dyrektorem generalnym Austrian Airlines z dniem 1 marca 2022 r. Powołanie na to stanowisko wymaga jeszcze nominacji właściwych organów Rady Nadzorczej. Annette Mann zastąpi dr Alexisa von Hoensbroecha, który na własną prośbę kończy świadczenie swoich usług w spółce ze skutkiem natychmiastowym.

Dietmar Focke, obecnie dyrektor serwisu silników w Lufthansa Technik, przejdzie do zarządu wyspecjalizowanej spółki grupy przewożącej ładunki – Lufthansy Cargo. Od 1 marca 2022 r. będzie odpowiadał za operacje i zasoby ludzkie. Na stanowisku zastąpi Haralda Gloya, który odchodzi z firmy na swój wniosek.

Dr Jörg Beißel, szef controllingu korporacyjnego w grupie, obejmie stanowisko dyrektora finansowego linii Lufthansa z dniem 1 kwietnia 2022 roku. Wejdzie w kompetencje Patricka Staudachera, który nie przedłuży wygasającego kontraktu.

Frank Bauer, obecnie członek zarządu Eurowings odpowiedzialny za Finanse i HR, będzie odpowiedzialny za kontrolę korporacyjną całej grupy od 1 kwietnia 2022 roku.

Kai Duve z dniem 1 lutego 2022 r. przejmie działy kadr i finansów w Radzie Wykonawczej Eurowings. Obecnie pełni funkcję szefa działu załóg kabinowych w bazie głównej Lufthansy we Frankfurcie nad Menem.

Benedikt Schneider, który obecnie odpowiedzialny jest za Biuro Wykonawcze Dyrektora ds. Zasobów Ludzkich i Prawnych Lufthansy, zastąpi Kaia Duve. Stanie się to również od 1 lutego 2022 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy 5G może uziemić niektóre samoloty? Amerykańscy przewoźnicy interweniują

Biznes i przemysł

Czy 5G może uziemić niektóre samoloty? Amerykańscy przewoźnicy interweniują

Łukasz Malinowski 18 stycznia 2022

Lufthansa. Pociągiem do lotniska we Frankfurcie

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa. Pociągiem do lotniska we Frankfurcie

Mateusz Kieruzal 27 grudnia 2021

Brussels Airlines doda dziewiątego airbusa A330 do swojej floty

Biznes i przemysł

Brussels Airlines doda dziewiątego airbusa A330 do swojej floty

Mateusz Kieruzal 29 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5