Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?


Wstecz Dalej

Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2019-11-28 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?
Fot. Kacper Pawluk SM42
Pierwsze z elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 zostały już skierowane do naprawy w Pesie. Prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk, zaznaczył, że pociągi mogą przydać się do obsługi nowych połączeń.
Jak zapewnił Marek Chraniuk, 11-letnie elektryczne zespoły trakcyjne ED74 są już w naprawie, a te wykonywane są na razie zgodnie z harmonogramem. – Zmodernizowane ED74 to będzie skok jakościowy. W efekcie otrzymamy w zasadzie nowy pojazd. Chcemy przygotować je do określonych ciągów komunikacyjnych – powiedział prezes PKP Intercity. Zwrócił uwagę, że wkrótce pojawią się zupełnie nowe potrzeby komunikacyjne pasażerów spółki, związane z rozbudową lotniska na południu Mazowsza.

– Będzie potrzeba uruchamiania szybkich połączeń w relacji Warszawa – Radom. Związane to będzie z uruchomieniem portu lotniczego w Radomiu, który będzie pełnił rolę pomocniczą dla lotniska Chopina – dodał Marek Chraniuk, sugerując, że krótkie, czteroczłonowe "Edyty" po zaawansowanej modernizacji, mogące kursować z prędkością 160 km/h, dobrze sprawdziłyby się w obsłudze przebudowywanego lotniska.

Umowę na modernizację 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych podpisano w połowie 2019 roku. Pierwotnie zaplanowano dla nich obsługę tras z Wrocławia do Lublina (przez Radom), z Krakowa do Lublina (także przez Radom) i z Wrocławia do Kielc. Czas pokaże, czy siatka połączeń zostanie poszerzona o odcinek Warszawa – Radom. 

Od 15 grudnia PKP Intercity rozpocznie obsługę lotniska Chopina pociągami Dart. Będą kursować na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Lotnisko Chopina z pominięciem największych warszawskich dworców. Niestety na razie pasażerowie rezerwujący bilety linii lotniczych LOT nie będą mogli kupić w ramach jednej transakcji biletu do lub z Łodzi. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Horała: Pierwszy lot z CPK w 2027. Ograniczona rozbudowa Okęcia

Prawo i polityka

Horała: Pierwszy lot z CPK w 2027. Ograniczona rozbudowa Okęcia

Aleksander Domański 28 listopada 2019

Norwegian ogranicza loty do USA i Tajlandii

Pasażer i linie lotnicze

Norwegian ogranicza loty do USA i Tajlandii

Magdalena Romanowska 28 listopada 2019

Radom: KIO daje wykonawcom 26 miesięcy na budowę terminala

Infrastruktura i lotniska

Radom: KIO daje wykonawcom 26 miesięcy na budowę terminala

Aleksander Domański 25 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5