Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Z łódzkiego lotniska można już latać do Włoch


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-07-02 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Łódź

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Z łódzkiego lotniska można już latać do Włoch
fot. Lumiwings
W piątek na łódzkim lotnisku przywitano salutem wodnym pierwszy samolot z włoskiego miasta Forli i nowe linie lotnicze Lumiwings. To pierwsze połączenie przewoźnika w Polsce.
Z Łodzi do Włoch można latać dwa razy w tygodniu. W piątki samolot będzie pokonywał trasę Łódź-Forli-Palermo, a we wtorki Łódź-Forli-Trapani.

Na ten kierunek czekali łodzianie i mieszkańcy regionu. Dla jednych Włochy to miejsce na wakacyjny odpoczynek, dla innych najlepszy kraj do zwiedzania muzeów, zabytków, podziwiania wspaniałej architektury, jeszcze innych przyciąga włoska kuchnia uważana za najlepszą na świecie. Ale do Włoch jeździmy także do pracy, do mieszkających tam rodzin i na studia.

- Wybraliśmy lotnisko w Łodzi ze względu na bardzo dogodne położenie w centrum Polski, ogromny potencjał i możliwość rozwoju w tym rejonie. Wiążemy nadzieję z Łodzią i planujemy poszerzenie siatki połączeń w zależności od tego jak nam pozwolą warunki. Mamy nadzieję, że pandemia niedługo nas opuści i można będzie swobodnie podróżować. To połączenie jest krokiem w kierunku powrotu do normalnego podróżowania i w kierunku zaspokojenia potrzeb naszych potencjalnych pasażerów. Dziękuję Pani Prezes za wspaniałą współpracę. W imieniu linii Lumiwings zapraszam wszystkim do korzystania z naszych połączeń do Włoch - wyznał Radosław Grabski, przedstawiciel linii Lumiwings na Polskę.

- Połączenie do Forli i na Sycylię to dla nas duża radość i satysfakcja. To rezultat naszych starań i negocjacji prowadzonych w czasie lockdownu. Cieszymy się, że nowy przewoźnik na polskim rynku, jakim jest Lumiwings, wybrał Łódź jako miejsce swojego debiutu. Loty do Włoch są pierwszym z efektów rozmów online prowadzonych w tamtym trudnym czasie. Pierwszy i nie ostatni, bo na kolejną inaugurację i kolejną salwę wodną zaprosimy Państwa już za niespełna trzy tygodnie – podkreśliła dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Od lipca we Włoszech zmieniły się przepisy covidowe. Nie trzeba już nosić na zewnątrz maseczek. Można wjeżdżać do Włoch z paszportem covidowym. Testów nie muszą już robić ozdrowieńcy i dzieci do 6 roku życia. Osoby, które nie spełniają tych warunków muszą wykonać test PCR lub antygenowy 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Bilety do Forli kosztują od 60 euro, a na Sycylię o 90 euro. W cenie biletu jest bagaż podręczny do 8 kg i rejestrowany nawet do 32 kg (w zależności od taryfy). Na pokładzie będą też serwowane przekąski oraz napoje. Dzieci do 2 lat będą mogą polecieć za darmo, a od 2 do 11 lat z 50 proc. zniżką.

Jak podróżować z Łodzi na Sycylię?

Loty do Forli

Samoloty do Forli koło Bolonii będą latać we wtorki i piątki od 2 lipca. Wyloty z Łodzi zaplanowano we wtorki na godz. o 16:05, a w piątki na godz. 15:05. Samolot do Forli leci ok. dwóch godzin.

Rejs do Trapani

We wtorki, po krótkim postoju w Forli, podczas którego wysiądą pasażerowie, którzy będą zwiedzać północne Włochy, samolot poleci dalej do Trapani na Sycylii. Powroty z Trapani zaplanowane są na piątki, dlatego będzie można sobie zorganizować wypad na Sycylię na 3 dni lub 10 dni.

Rejs do Palermo

Natomiast w piątki samolot lecący z Łodzi po 40 minutach postoju w Forli, poleci bezpośrednio do Palermo. Wrócić z Palermo do Łodzi możemy we wtorki. Przy zaplanowaniu pobytu na 3 lub 10 dni, polecimy i wrócimy z Łodzi do Palermo.

Wycieczka na tydzień na Sycylię

Jeżeli 3 dni to za mało, a 10 dni za dużo można zorganizować wyjazd na tydzień. Jeśli wylatując z Łodzi do Trapani we wtorek, chcielibyśmy wrócić w następny wtorek, musimy zmienić lotnisko na Sycylii i wsiąść do samolotu w Palermo. Tak samo w drugą stronę: jeżeli wylatujemy w piątek do Palermo, w kolejny piątek możemy wrócić wylatując w drogę powrotną z lotniska w Trapani Samochodem z lotniska w Trapani do lotniska w Palermo można przejechać w ciągu godziny.  Lumiwings pracują nad zapewnieniem swoim pasażerom przejazdów zarówno z Trapani do Palermo jak i z Palermo do Trapani.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lumiwings dolecą z Łodzi do Palermo i dwóch innych włoskich miast

Infrastruktura i lotniska

Lumiwings dolecą z Łodzi do Palermo i dwóch innych włoskich miast

Redakcja/inf. pras. 21 czerwca 2021

SkyUp i Lumiwings rezygnują z trzech tras do Polski

Pasażer i linie lotnicze

SkyUp i Lumiwings rezygnują z trzech tras do Polski

Rafał Dybiński 06 maja 2021

Katowice Airport: Wkrótce start nowych greckich linii Lumiwings

Infrastruktura i lotniska

Katowice Airport: Wkrótce start nowych greckich linii Lumiwings

Red. ed 24 lutego 2021

 

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

Biznes i przemysł

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

26 października 2021

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

Infrastruktura i lotniska

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

26 października 2021

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

26 października 2021

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

Biznes i przemysł

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

26 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5