Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Współpraca Luftwaffe z Airbusem


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-10-03 14:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Airbus Press/ altair.com.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Współpraca Luftwaffe z Airbusem
Fot. Airbus Media
Spółka Airbus Defence and Space inwestuje około 60 mln euro w nowe centrum logistyczne (Military Air Spares Centre – MASC)w Manching, miejscowości położonej w Niemczech na północ od Monachium. Ośrodek będzie m.in. mieścił magazyn części zapasowych do samolotów bojowych Luftwaffe (sił powietrznych Republiki Federalnej Niemiec). Budowa została oficjalnie zainaugurowana 28 września symboliczną uroczystością z udziałem władz.
Oddanie samodzielnie finansowanej inwestycji o powierzchni 26,3 tys. m² planowane jest na początek 2020 roku. W nowym centrum logistycznym, które obejmuje obszar podobny do czterech boisk piłkarskich, zlokalizowane zostaną sale konferencyjne, stanowiska załadunku oraz pomieszczenia biurowe i rekreacyjne dla personelu. 

Centrum logistyczne pomieści wszystkie części zamienne i materiały eksploatacyjne niezbędne do produkcji i konserwacji floty powietrznej Luftwaffe. W sumie będzie można zgromadzić do 100 000 różnych części. Zaprojektowane na potrzeby centrum najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe zostaną zoptymalizowane w celu szybszego i niezawodnego wspierania poszczególnych programów lotniczych.

Skupienie całej logistyki w nowym ośrodku pozwoli ją zreorganizować i zaprojektować procesy tak, aby maksymalnie zwiększyć ich wydajność. Podwyższona dostępność zasobów materiałowych przełoży się na zwiększenie dostępności floty Luftwaffe. Stanie się to możliwe w miarę przekazywania zadań związanych z zarządzaniem częściami zamiennymi lotnictwa wojskowego Niemiec spółce Airbus i centralnego kierowania nimi z placówki w Manching.

Ośrodek w Manching stanie się centralnym punktem całej gospodarki materiałowej, uwzględniającej już teraz możliwe przyszłe wymagania, w tym obsługę dodatkowych wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter, gdyby miały one zastąpić w Luftwaffe uderzeniowe Tornado, czy wsparcie techniczne nowego europejskiego samolotu bojowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pierwszy ze stu H135 trafił do odbiorcy

Biznes i przemysł

Pierwszy ze stu H135 trafił do odbiorcy

Aleksander Domański 04 października 2018

Szczeciński terminal cargo z nowym operatorem handlingowym

Infrastruktura i lotniska

Szczeciński terminal cargo z nowym operatorem handlingowym

Justyna Urbaniak 04 października 2018

Sentinel-5 Precursor rozpoczyna podróż na miejsce startu

Biznes i przemysł

Sentinel-5 Precursor rozpoczyna podróż na miejsce startu

inf. prasowa 03 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5