Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od sezonu zimowego pojawi się aż siedem dodatkowych lotów w tygodniu do jednego z największych europejskich portów przesiadkowych.
Dodatkowe rejsy będą realizowane od poniedziałku do niedzieli. Wylot z Frankfurtu planowany jest o godz. 9:25, przylot do stolicy Dolnego Śląska o 10:40. Z kolei wylot z Wrocławia przewidywany jest na godz. 11:15, z lądowaniem we Frankfurcie o godz. 12:45. To doskonała informacja dla przedstawicieli biznesu. Wrocław jest dzięki temu jeszcze lepiej skomunikowany z Frankfurtem, co ułatwia dogodne planowanie spotkań biznesowych przedstawicielom zagranicznych firm.
– Wcześniej tak wygodne planowanie bussines day we Wrocławiu nie było możliwe. Dzięki temu znaczenie stolicy Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego do lokowania międzynarodowego biznesu jeszcze wzrasta – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Najbardziej istotna jest dogodna godzina przylotu z Frankfurtu – o to zabiegaliśmy w rozmowach z przewoźnikiem, na tym zależało firmom prowadzącym działalność we Wrocławiu – dodaje.
Dodatkowo wylot z Frankfurtu o godzinie 9:25 umożliwi pasażerom nocnych rejsów długodystansowych szybsze dotarcie do Wrocławia. Obecnie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu nad Menem od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę (rano, południe, wieczór), a w sobotę dwa (rano, w południe). Dodatkowe rejsy będzie obsługiwał samolot Bombardier CRJ 900. Na pokładzie jest miejsce dla 100 osób.
To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. Wcześniej linie Swiss Airlines – spółka Lufthansy – ogłosiły nowe połączenie z Wrocławia do Zurychu. – Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą ofertę z Wrocławia, bo liczba pasażerów podróżujących na pokładach Lufthansy stale wzrasta. Pokazuje to, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionie. Dodatkowe rejsy do Frankfurtu umożliwią jeszcze bardziej komfortowe i elastyczne możliwości przesiadki na rejsy do miast docelowych na całym świecie – mówi Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce.
Frankfurt nad Menem jest drugim pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w Niemczech, jak również jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych. Z kolei tutejsze lotnisko to jeden z największych portów lotniczych w Europie. Można się tam wygodnie przesiąść na samolot do wszystkich najważniejszych europejskich miast, a także na trasy transkontynentalne do Azji czy Ameryki Północnej.
Warto przypomnieć, że pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru 9 połączeń dziennie do europejskich hubów – największych międzynarodowych portów przesiadkowych. Poza Frankfurtem (4 połączenia dziennie) ze stolicy Dolnego Śląska można polecieć również do Monachium (3 połączenia dziennie), Düsseldorfu (jedno połączenie) i Kopenhagi (1 połączenie). 29 października, należące do Grupy Lufthansa linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych lotów do Zurychu.
Ofertę uzupełniają rejsy na Lotnisko Chopina, czyli główny port w Warszawie (w tym sześć obsługiwanych przez PLL LOT, a trzy przez linie Ryanair).
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.