Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Wojtera za Szpikowskiego. Zmiana prezesa PPL (aktualizacja)


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2020-10-21 09:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ Ministerstwo Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wojtera za Szpikowskiego. Zmiana prezesa PPL (aktualizacja)
fot. Lukasz Malinowski
21 października 2020 r. Minister Infrastruktury powołał nowego prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Został nim Stanisław Wojtera. Jego poprzednik Mariusz Szpikowski zajmował to stanowisko od 2017 roku.
Stanisław Wojtera urodził się w 1977 r. , jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów. Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu oraz w pracy w środowisku międzynarodowym. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik. Z branżą obronno-lotniczą związany od 2013 r., ostatnio pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. Zagospodarowania Terenu Lotniska Chopina.

Wojtera zastąpi Mariusza Szpikowskiego, który został powołany na prezesa w roku 2017 po zmianach w ustawie o funkcjonowaniu PPL. Wcześniej pełnił obowiązki prezesa spółki. Pracował w firmach audytorskich KPMG oraz Ernst & Young i przez sześć lat pełnił funkcję Dyrektora Finansowego i Prokurenta w firmie Carrier Polska, spółce z Grupy United Technologies Corporation. Od 2007 do 2013 r. pracował w Air Italy Polska Sp. z o.o. Był też członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. finansów i restrukturyzacji w LOT AMS oraz członkiem zarządu ds. finansowych w H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. 

Jednocześnie powołano zastępców Prezesa PPL. Na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych powołany został Łukasz Suchecki, zaś na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych powołany został Stefan Świątkowski.

Łukasz Suchecki ukończył studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne kursy i szkolenia w zakresie zarządzania, ochrony i bezpieczeństwa w branży lotniczej. Pracował na stanowiskach kierowniczych między innymi w grupie LOT i w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ostatnio był z Zastępcą Dyrektora Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Jest członkiem Rady Ochrony i Ułatwień Lotnictwa Cywilnego przy Ministerstwie Infrastruktury.

Stefan Świątkowski ukończył studia matematyczne na Politechnice Łódzkiej oraz na University of Leeds, a także studia Master of Business Administration na Institut européen d'administration des affaires w Fontainebleau (Francja). Posiada bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w branży bankowej i konsultingowej. Pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych grupy KGHM. W ostatnim czasie pełnił funkcje kierownicze w pionach finansowych spółek z grupy LOT.

Jak na razie stanowisko dyrektora portu im. F. Chopina, które pełnił również Szpikowski, pozostaje nieobsadzone, ale jeden z członków zarządu PPL jest jego wicedyrektorem. Ustępujący prezes podziękował wszystkim pracownikom za wsparcie, jakiego udzielali mu przez ostatnie cztery lata. Przypomniał przy tym najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat, czym według niego była zmiana statusu prawnego przedsiębiorstwa oraz przejęcie lotniska w Radomiu. - Zostawiam firmę w dobrej kondycji finansowej. Mimo trudnej sytuacji nawet w tym roku możliwy jest niewielki zysk - podkreślił Szpikowski, dodając jednocześnie, że przed nowym zarządem w tym trudnym dla lotnictwa roku stoją wyzwania, z którymi z pewnością sobie poradzi.

- To dla mnie duży zaszczyt, że będę mógł pokierować firmą z tak dużym potencjałem i takimi tradycjami – oznajmił Wojtera, nowy prezes PPL. - Zdaję sobie sprawę ze stojących przede mną wyzwań. Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę - dodał Wojtera.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotniska bliżej pomocy państwa

Prawo i polityka

Lotniska bliżej pomocy państwa

simetra 17 października 2020

PPL: Ponad miliard złotych przychodów za 2019 rok

Biznes i przemysł

PPL: Ponad miliard złotych przychodów za 2019 rok

Red. ed 07 października 2020

Port Lotniczy Radom: Podpisano kolejną umowę za 45 mln zł

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Radom: Podpisano kolejną umowę za 45 mln zł

Emilia Derewienko 07 września 2020

 

Wizz Air stawia mocniej na Włochy. Siedem nowych tras

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air stawia mocniej na Włochy. Siedem nowych tras

23 października 2020

Za chwilę nowy, zimowy rozkład lotów. 30 kierunków z Wrocławia

Infrastruktura i lotniska

Za chwilę nowy, zimowy rozkład lotów. 30 kierunków z Wrocławia

22 października 2020

Grupa Fracht uruchamia nowy oddział w Kanadzie

Biznes i przemysł

Grupa Fracht uruchamia nowy oddział w Kanadzie

22 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5