Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Radom: Wojewoda wydał decyzje na budowę infrastruktury


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-13 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Radom: Wojewoda wydał decyzje na budowę infrastruktury
fot. Port Lotniczy Radom
Wojewoda mazowiecki na początku lipca wydał trzy decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego w Radomiu – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Obiekt na Mazowszu zyska budynki wieży kontroli ruchu lotniczego i strażnicy lotniskowej straży pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową, obejmującą place manewrowe i terenowe miejsca parkingowe. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Przebudowa Portu Lotniczego Radom-Sadków realizuje oczekiwania i potrzeby społeczne w zakresie transportu lotniczego. Wraz z prognozowanym wzrostem liczby osób korzystających z transportu lotniczego, inwestycja zapewni bezpieczną, a zarazem płynną obsługę pasażerów.

Obiekt na Mazowszu ma w przyszłości przejąć część ruchu z Lotniska Chopina, co przyczyni się do odciążenia stołecznego portu. Pełną i bezproblemową rozbudowę umożliwia podjęta decyzję o zamknięciu z dniem 1 stycznia 2019 roku lotniska dla samolotów cywilnych.

Modernizowany Terminal ma być przygotowany na obsługę trzech milionów pasażerów rocznie. Obieky będzie można powiększyć nawet do przyjęcia dziewięciu milionów podróżnych, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba.

Zrządzające lotniskiem Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) na początku lipca otrzymało już zezwolenie na budowę dróg kołowania oraz płyt postojowych. Pas startowy powiększy się o 500 metrów i będzie wydłużony do 2,5 kilometra.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom-Sadków: Otwarto kolejne przetargi na budowę lotniska

Biznes i przemysł

Radom-Sadków: Otwarto kolejne przetargi na budowę lotniska

Emilia Derewienko 09 czerwca 2020

Port Lotniczy Radom: Podpisano umowę na budowę terminalu

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Radom: Podpisano umowę na budowę terminalu

Emilia Derewienko 06 marca 2020

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte

Emilia Derewienko 07 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5