Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-05-22 17:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAIH

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero
mat. pras.
Centrum serwisowe EME Aero, wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik i MTU Aero Engines, wkracza w fazę realizacji. Generalny wykonawca został wybrany, proces rekrutacji jest zaawansowany, a w trzecim kwartale tego roku planowane jest uruchomienie centrum szkoleniowego. Projekt prowadziła Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
W najbliższych dniach rozpocznie się budowa jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów świadczących usługi MRO (Maintenance, Repair and Overhaul) czyli serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych – EME Aero. Początkowa wartość inwestycji, do momentu uruchomienia zakładu w 2020 roku szacowana jest na 150 mln euro. W ciągu najbliższych kilku lat spółka zatrudni minimum 800 osób, w tym ok. 130 z wyższym wykształceniem.

22 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie zarządu EME Aero z ministrami i przedstawicielami lokalnych władz. – Budowa jednego z najnowocześniejszych centrów serwisowych Lufthansy i MTU to wspólny sukces resortu rozwoju, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i PAIH. Poprzez wsparcie tak wysoce innowacyjnych przedsięwzięć realizujemy założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, dbając przy tym o transfer specjalistycznej wiedzy do Polski – mówił Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, instytucji, która pomogła przy wyborze działki pod budowę zakładu i brała udział w negocjacjach dotyczących pomocy publicznej.

– Dzięki wielu wysoko wyspecjalizowanym ekspertom, uczelniom i szkołom branżowym kształcącym zarówno lotników, jak również mechaników oraz specjalistów w zakresie budowy maszyn i lotnictwa, województwo podkarpackie dysponuje kadrą gotową do podjęcia prac w tego typu zakładzie. Sprzyjające środowisko biznesowe, znające i rozumiejące potrzeby branży lotniczej, odegrało istotną rolę w procesie wyboru lokalizacji pod tę inwestycję. Ponadto, położenie działki jest korzystne z logistycznego punktu widzenia, dzięki połączeniom lotniczym do Niemiec oraz bliskości autostrady, która ma duże znaczenie dla transportu silników. Po gruntownej analizie możliwych lokalizacji wybraliśmy Podkarpacie jako najkorzystniejsze miejsce do ulokowania tego typu zakładu – powiedział Derrick Siebert, członek zarządu EME Aero. – Obecnie wchodzimy w nową fazę projektu. Jesteśmy przekonani, że współpraca pomiędzy EME Aero i lokalnymi podmiotami oraz władzami zakończy się pełnym sukcesem – dodał.

Samorząd województwa aktywnie wspierał inwestora na każdym etapie decyzji lokalizacyjnej. Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, które działa w Urzędzie Marszałkowskim od samego początku było zaangażowane w kompleksową obsługę inwestora, a więc od momentu poszukiwania terenu inwestycyjnego. – Centrum wspierało także działania samorządu lokalnego oraz innych podmiotów, co przełożyło się na przedstawienie firmie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej w województwie. Władze województwa dokładają wszelkich starań, aby stworzyć pozytywny klimat dla inwestorów i bardzo cieszę się, że nasze działania przyniosły tak pozytywny efekt. To, że udało się przyciągnąć do regionu tak znaczącą inwestycję, świadczy o dużym potencjalne Podkarpacia. Liczę na to, że ten sukces przełoży się na kolejne korzyści dla regionu – podsumował Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Oferta EME Aero będzie obejmować wsparcie techniczne, przeglądy oraz serwisowanie silników lotniczych. Zgodnie z założeniami, od chwili rozpoczęcia działalności operacyjnej w 2020 roku roczna wydajność zakładu ma wynieść ponad 400 wizyt serwisowych silników z rodziny PW1000G, napędzających samoloty Airbus A320neo i inne samoloty pasażerskie. Firma dąży do tego, aby stać się światowym liderem rynku usług dla silników typu GTF (Geared Turbofan) i dołączyć do grona najlepszych pracodawców w regionie.

W całym zakładzie wdrożone zostaną wysokie technologie oraz rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu. Bardzo silny nacisk zostanie położony na wdrażanie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa i jakości pracy. Będzie to możliwe m.in. dzięki temu, że EME Aero będzie dysponować własnym centrum szkoleniowym, w którym przez 15 miesięcy nowo zatrudnieni pracownicy będą uczyć się podstaw teoretycznych i praktycznych aspektów zadań związanych z pracą w zakładzie. Szkolenia rozpoczną się w lipcu br. – Kluczowym elementem naszej innowacyjności będą nowe technologie, które będziemy wykorzystywać w naszej codziennej pracy, stałe podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników oraz możliwość wsparcia ich rozwoju, a także wysokie zaangażowanie w realizację społecznej odpowiedzialności biznesu. Obecnie proces rekrutacji jest mocno zaawansowany. Pracownicy EME Aero będą mogli liczyć na wiele korzyści z tytułu zatrudnienia oraz możliwość rozwoju osobistego i kariery w międzynarodowym środowisku – zapewnił Uwe Zachau, członek zarządu EME Aero.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jest decyzja. Budimex wypłaci dywidendę

Biznes i przemysł

Jest decyzja. Budimex wypłaci dywidendę

Elżbieta Pałys 17 maja 2018

Kolejna misja kosmiczna z udziałem polskiej firmy

Biznes i przemysł

Kolejna misja kosmiczna z udziałem polskiej firmy

Redakcja 05 maja 2018

Pół roku owocnej współpracy linii Emirates i flydubai

Biznes i przemysł

Pół roku owocnej współpracy linii Emirates i flydubai

Redakcja 24 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5