Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Wizz Air reaguje na "otwarte niebo" na Ukrainie. 26 nowych tras, ale żadnej do Polski


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-10-13 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wizz Air reaguje na "otwarte niebo" na Ukrainie. 26 nowych tras, ale żadnej do Polski
fot. Odessa Airport
Linie lotnicze Wizz Air zbazują na Ukrainie siedem samolotów i uruchomią w sumie 26 nowych połączeń z Kijowa, Lwowa, Odessy i Charkowa. W planach są również trasy krajowe.
Ekspansja niskokosztowca u wschodnich sąsiadów Polski jest pochodną zawartego 12 października porozumienia o Wspólnej Przestrzeni Powietrznej między Ukrainą i Unią Europejską. Rada wspólnoty wyraziła zgodę na warunkowe korzystanie z umowy natychmiast po złożeniu stosownych podpisów, dopóki nie zakończy się proces ratyfikacji dokumentu, liczącego łącznie 130 stron.

"Otwarte niebo" stwarza nowe możliwości dla przewoźników, operujących na Ukrainie. To także dobra wiadomość dla podróżujących do tego kraju Europy Wschodniej, bowiem pasażerowie mogą liczyć na większy wybór połączeń i niższe ceny biletów w standardach bezpieczeństwa, obowiązujących na zachodzie Starego Kontynentu.

Tuzin nowych połączeń z Kijowa 

Sygnał od ofensywy dały jako pierwsze Wizz Air. Tani przewoźnik z Węgier zbazuje w stołecznym porcie Kijów-Żuliany pięć swoich odrzutowców, co umożliwi loty do tuzina nowych miejsc docelowych. Wśród nich pojawią się Alicante, Barcelona, ​​​​Bazylea, Chania, Eindhoven, Madryt, Malaga, Nicea, Palma de Mallorca, Porto i lotniska Bruksela-Charleroi oraz Paryż-Beauvais. Konkretne daty inauguracji przyszłorocznych rejsów nie są jeszcze ustalone.

Kolejne dwa samoloty niskokosztowca trafią do Lwowa, gdzie zbazowane będą w sumie dwa airbusy A321 i jeden A320. Zachodnia Ukraina zyska w ten sposób dziewięć nowych tras. Inaugurację połączeń do Eindhoven i Madrytu zaplanowano na 27 marca 2022 roku. Dzień później wystartują pierwsze rejsy do Barcelony i portu Paryż-Beauvais. 1 czerwca fioletowo-różowe odrzutowce odlecą po raz pierwszy do Nicei oraz portu Bruksela-Charleroi. Od 2 czerwca będzie można przemieścić się do Salonik i portu Wenecja-Treviso, natomiast dwa dni później do Aten.

Rejsy do Czech z dwóch miast

Wizz Air trzy nowe trasy uruchomi jeszcze z Odessy, a kolejne dwie z Charkowa. Znad Morza Czarnego będzie można przemieścić się do Aten, Pardubic oraz portu Londyn-Luton. Do stolicy Anglii zaplanowano loty w każdy czwartek i niedziele, począwszy od 27 marca. Natomiast z Charkowa podróżni dolecą do Pardubic i Salonik. Szybciej do greckiej części Macedonii, bowiem od 29 marca. Inaugurację rejsów do Czech zaplanowano na 2 czerwca.

Linie lotnicze z Europy Środkowo-Wschodniej planują również rozwinąć sieć krajowych połączeń na Ukrainie. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji na początku skorzysta najwięcej Lwów. To właśnie z tego miasta mają zostać uruchomione rejsy do Charkowa i stołecznego Kijowa.

– Ogłaszamy znakomitą wiadomość zarówno dla podróżnych z Ukrainy, jak i zagranicznych turystów, którzy pragną zwiedzić ten kraj. Dzięki umowie o "otwartym niebie" możemy podwoić oferowanie i obsługiwać naszymi jedenastoma odrzutowcami loty z Ukrainy na 117 trasach do 22 krajów. Zwiększenie liczby tanich połączeń nie tylko pozwoli większej liczbie Ukraińców na częstsze podróżowanie, ale pobudzi również lokalną gospodarkę, sektor lotniczy i branżę turystyczną – podkreślił Robert Carey, prezes grupy Wizz Air. – Dbamy o to, aby pasażerowie z Kijowa mieli zapewnioną jak najlepszą obsługę i jeszcze więcej możliwości podróżowania. Dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z decyzji naszego wieloletniego i strategicznego partnera, jakim jest właśnie Wizz Air – dodał Denis Kostrzewskij, prezes portu Kijów-Żuliany. 

Tani przewoźnik z Węgier rozpoczął operacje na Ukrainie w 2008 roku. Od tego czasu przewiózł w tym kraju ponad jedenaście milionów pasażerów. Ceny biletów ogłoszonych 26 nowych tras z Kijowa, Lwowa, Odessy i Charkowa wahają się od 24,99 do 29,99 euro. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Więcej połączeń z Lotniska Chopina. Nowa trasa Wizz Air

Pasażer i linie lotnicze

Więcej połączeń z Lotniska Chopina. Nowa trasa Wizz Air

inf. pras 01 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5